Golf. Meronk wysoko w mistrzostwach Niemiec, Gradecki na czeskim podium

Rezultatem -2 po pierwszej rundzie Adrian Meronk (Toya Golf & Country Club) zajmuje trzecie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Amatorów Niemiec, które odbywają się na polu Green Eagle pod Hamburgiem. W mocno obsadzonym turnieju, gdzie rywalizuje 137 golfistów, wynikiem -4 prowadzi obecnie 20-letni reprezentant gospodarzy Moritz Lampert.

W czwartek natomiast klubowy kolega Meronka, mistrz Polski w formule match play Mateusz Gradecki stanął na trzecim miejscu podium Międzynarodowych Mistrzostw Czech Juniorów, które odbyły się na polu Golf Club Karlštejn. Ubiegłoroczny triumfator tego turnieju w trzech rundach uzyskał sumę 226 uderzeń. Wynikiem 221 wygrał Czech Simon Zach. Drugi był Niemiec Jonas Liebich (225).

W czeskich mistrzostwach rozgrywanych u podnóży XIV-wiecznego gotyckiego zamku Karola IV startował również Jan Szmidt jr (Toya), który uplasował się na 9. miejscu oraz Jędrzej Gąsienica-Ciułacz (Binowo Park GC), który zajął 32. pozycję.

Dzień wcześniej Oskar Zaborowski i Dominika Gradecka (obaj Toya) zakończyli udział w prestiżowym turnieju Junior Open Championship, należącym do najważniejszych imprez tej grupy wiekowej (w przeszłości jego uczestnikami byli między innymi Rory McIlroy i Paula Creamer). Po drugiej rundzie Zaborowski uplasował się na 98. miejscu, a jego klubowa koleżanka zajęła kolejne- 99. Impreza rozgrywana na polu Fairhaven Golf Club pod egidą R&A zgromadziła ponad 120 zawodników z 68 krajów. Zwyciężyła Japonka Asuka Kashiwabara, przed Włochem Renato Paratore. Trzecia była Angielka Gabriella Cowley.