Polska drużyna w czołówce Mistrzostw Europy w golfie

W zakończonym turnieju European Men's Club Trophy, który odbył się w Turcji na polu National GC, drużyna wrocławskiego Klubu Golfowego Toya odniosła historyczny sukces, zajmując 5 miejsce! Klub reprezentowali Adrian Meronk, Mateusz Gradecki oraz Jan Szmidt.
W turnieju brało udział 28 klubów z całej Europy, które, aby zakwalifikować się na zawody, musiały zwyciężyć w krajowych mistrzostwach klubowych.

Po pierwszym dniu nasza drużyna była ex eaquo druga, obok francuskiego klubu Ormesson, ze świetnym wynikiem równym par pola. Prowadziła druga drużyna z Francji z klubu Golf Club De Lion z wynikiem -6. Najlepiej zagrał Adrian Meronk (-1), Jan Szmidt Jr uzyskał wynik +1 a Mateusz Gradecki +7.

W drugim dniu walka była jeszcze bardziej zacięta. Pole golfowe National uznawane jest za jedno z najtrudniejszych w Turcji i każdy błąd przy uderzeniu, równy jest utracie cennych punktów. Nasi zawodnicy zagrali gorzej niż w dniu pierwszym, uzyskując łączny wynik +4, co dało im po dwóch dniach 5. pozycję, przed klubami francuskimi, finlandzkim i tureckim. Taki sam rezultat łączny miał klub z Holandii.

Do trzeciej pozycji zawodnikom KG Toya brakowało 4 uderzeń, co zapowiadało ostrą walkę w ostatnim dniu. Ostatnia runda zaczęła się dla Polaków bardzo dobrze, gdyż już na 1 dołku Mateusz Gradecki uzyskał wynik -1, co było bardzo dobrym znakiem. Sport jednak rządzi się swoimi prawami i nasi zawodnicy nie zdołali wspiąć się na podium, jednak 5. miejsce jest najwyższym w historii polskiego golfa i wynik ten należy uznać za fantastyczny.

Polscy zawodnicy pokonali kluby z Anglii, Szkocji, Niemiec, Irlandii, Hiszpanii, czyli z krajów gdzie tradycja gry w golfa sięga setek lat, a zawodnicy reprezentujący te kraje należą do czołówki światowej. Co więcej, w reprezentacji klubu Golf Club Hubbelrath występował brat byłego najlepszego golfisty na świecie Martina Kaymera - Philip Kaymer. Nasi gracze należeli do najmłodszych zawodników, co także jest dobrym znakiem na przyszłość.

Wszystko o golfie - na Golf24.pl »