Golf. Kto pojedzie do Stuttgartu?

Już w ten weekend odbędzie kolejna edycja turnieju golfowego MercedesTrophy. To z pewnością jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w sezonie, o czym świadczyć może lista golfistów, którzy zgłosili się do zawodów. Środki zebrane podczas zawodów tradycyjnie zasilą wybrany cel charytatywny.
Turniej MercedesTrophy, który na mapie golfowej Polski istnieje już 8 lat, w tym sezonie odbędzie się 30 czerwca - 1 lipca na polu golfowym Rosa Private Golf Club koło Częstochowy. Zawody są polską eliminacją do światowego finału serii rozgrywanego co roku w kolebce światowej motoryzacji - Stuttgarcie.

Udział w finale, który rozegrany zostanie 13-18 września, wywalczy trzech laureatów turnieju w Częstochowie. Zostanie on rozegrany w dwóch rundach: eliminacyjnej (30 czerwca) i finałowej (1 lipca). Szczęśliwcy wytypowani zostaną na podstawie klasyfikacji stableford netto w grupie hcp 0-18, stableford netto w grupie hcp 18,1-36 oraz strokeplay brutto. W zeszłym roku barwy biało-czerwone reprezentowali w Stuttragcie Michał Poniż, Ireneusz Kwiatkowski i Piotr Batogowski.

Turniej MercedesTrophy, który od wielu lat jest doskonałą platformą do podtrzymywania relacji z klientami firmy, to nie tylko emocje sportowe, ale również atrakcyjny i bogaty w wydarzenia event. Podczas rundy eliminacyjnej, w sobotę, odbędzie się piknik golfowy z całą gamą atrakcji. Przez cały dzień odbywać się będzie akademia golfa, w której mogą wziąć udział wszyscy zaproszeni przez samych zawodników goście.

Wzorem lat ubiegłych środki zebrane podczas turnieju MercedesTrophy zostaną przekazane na działalność fundacji charytatywnej "Mam marzenie".