Toya Golf & Country Club klubowym mistrzem Polski!

Toya Golf & Country Club triumfował w Citi Handlowy XI Klubowych Mistrzostwach Polski i tym samym trzeci raz z rzędu został drużynowym liderem kraju. Drugie miejsce na podium zawodów rozegranych w podwrocławskim Krynicznie, zajął Klub Golfowy Lisia Polana, a na trzecim stanął zespół Amber Baltic Golf Club.

W finałowej rundzie przerwanej silnymi opadami deszczu ekipa Toya pokonała team z podwarszawskiego Pomiechówka 4 do 1.

Zwycięska Toya wystąpiła w najsilniejszym składzie. Znaleźli się w niej bowiem: mistrzyni kraju 2011 Martyna Mierzwa, tegoroczny mistrz Polski w formule match play Mateusz Gradecki, członkowie kadry narodowej Jan Szmidt jr, Piotr Świackiewicz, Katarzyna Selwent, a także Jan Piętka oraz Adrian Meronk, dla którego klubowy czempionat był ostatnim w tym sezonie turniejem rozegranym w Polsce.

Ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów już za 20 dni wyjeżdża bowiem do USA, gdzie rozpocznie naukę w East Tenneesse State University, a także grę w pierwszej dywizji, czyli najmocniejszej lidze uniwersyteckiej.

- „Lisy” walczyły jak lwy, ale to Toya od początku była liderem i zwycięstwo nie jest zaskoczeniem. Tym bardziej, że młodzi grali u siebie, co zazwyczaj już na starcie daje przewagę jednego uderzenia - ocenił Filip Naglak, trener kadry narodowej.

W turnieju uczestniczył również Jerzy Dudek. Jego zespół Kraków Valley Golf & Country, mimo dobrej gry byłego bramkarza, uplasował się dopiero na 16 miejscu, spośród 19 rywalizujących drużyn. Dudek zapowiedział jednak, że na nadchodzący urlop zabierze kije golfowe, aby pozostać w formie i móc pod koniec sierpnia rywalizować w międzynarodowych mistrzostwach Polski mężczyzn.

Medaliści Citi Handlowy XI Klubowych Mistrzostw Polski:

1. Toya Golf & Country Club w składzie: Adrian Meronk, Jan Szmidt jr, Martyna Mierzwa, Piotr Świackiewicz, Katarzyna Selwent, Jan Piętka, Jan Szmidt (kapitan)

2. Klub Golfowy Lisia Polana w składzie: David Parkinson, Artur Dziugieł, Jakub Piotrowski, Dominika Antoniszczak, Jarosław Jędrzejczak, Artur Błoński, Piotr Malesa (kapitan)

3. Amber Baltic Golf Club w składzie: Piotr Dąbrowiecki (kapitan), Grzegorz Gawroński, Andrzej Jesionek, Michał Jesionek, Sławomir Komoński, Jacek Kubicki, Jan Zawadowski

Więcej o golfie - na PZGolf.pl >>