Golf. Mistrzostwa Polski juniorów - Gradecki z czwartym złotem

W brawurowy sposób, robiąc hole in one na jedenastym dołku pola w Postołowie, Mateusz Gradecki (Toya Golf & Country Club Wrocław) zwyciężył w Citi Handlowy Mistrzostwach Polski Juniorów. Mistrzem kraju w kategorii wiekowej 19-34 został Tomasz Gajewski (Gdańsk Golf & Country Club).

Gradecki sumą 215 uderzeń w trzech rundach sięgnął po czwarte złoto w tym roku. W maju bowiem 17-latek triumfował w mistrzostwach Polski match play, w lipcu wraz ze swoją drużyną zwyciężył w klubowym czempionacie kraju, a w sierpniu został międzynarodowym mistrzem Polski.

Ostatni start w juniorskiej kategorii osłodził pierwszy w karierze hole in one - na dołku par 3 "Gradi" posłał piłkę do dołka jednym strzałem. - Wreszcie się udało. Ojciec już chyba sześć razy zaliczył asowe zagranie, a ja mimo tylu zwycięstw, dopiero dzisiaj - cieszył się zawodnik.

Drugie miejsce zajął klubowy kolega Jan Szmidt (217 uderzeń), a trzecie reprezentant Sierra Golf Club Michał Karczmarczyk (222).

W równolegle rozgrywanych mistrzostwach Polski 19-34 na drugim miejscu podium, za 19-letnim Gajewskim, który wykonał 226 uderzeń, stanął Kamil Tatarczuk (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) - 229 strzałów. Trzeci był Piotr Dąbrowiecki (Amber Baltic Golf Club) - 235.

Ostatnimi zawodami cyklu Citi Handlowy Golf Masters Series będzie turniej VIII PZG Masters, który odbędzie się w Klubie Golfowym Lisia Polana w dniach 27-29 września. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są na stronie www.gms.pzgolf.pldo 15 września. Do turnieju zostanie zakwalifikowanych 85 najlepszych zawodników i 15 najlepszych zawodniczek wg klasyfikacji rankingowej na dzień 20 września.

Pełne wyniki mistrzostw Polski - znajdziesz na PZGolf.pl ?