Największy turniej golfowy sezonu kończy cykl PGA Polska Pro Tour 2012

Zmagania golfistów w ramach jedynej zawodowej ligi golfa w Polsce - PGA Polska Pro Tour zostały zakończone turniejem finałowy na legendarnym obiekcie First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie k. Warszawy. Rekordowa frekwencja, wspaniała sportowa atmosfera, najlepsi polscy zawodowcy i amatorzy, gwiazdy i duch rywalizacji towarzyszyły turniejowi, który zakończył się w ubiegłą niedzielę.

Wśród profesjonalistów najlepszy okazał się Peter Henry Bronson, który po emocjonującej dogrywce pokonał Mike'a O'Brien'a jednym uderzeniem. Było to trzecie zwycięstwo Bronsona w PGA Polska Pro Tour. Co więcej, potwierdził on klasę w dogrywce, która zdecydowała o ostatecznej kolejności na podium, ponad 20-metrowym uderzeniem, po którym piłka wylądowała w dołku. Na trzecim miejscu uplasował się Martyn Proctor. W klasyfikacji generalnej cyklu zwyciężył również Bronson, pokonując Maksa Sałudę (2. miejsce) oraz Jakuba Ossowskiego (3. miejsce).

Wśród amatorów triumfował Włodzimierz Stańczak (KG First Warsaw Golf & Country Club), który zakończył zawody z wynikiem +13. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Zawada (KG First Warsaw Golf & Country Club) (+14) a trzeci był Kamil Tatarczuk (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) z wynikiem +15.

W kategorii kobiet najlepsza była Marianna Duczmal (KG Kalinowe Pola), uzyskując wynik +25. Drugą lokatę zajęła Zuzanna Gazdowska (Royal Golf Club Wilanów) (+29), a trzecia była Ewa Geritz (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) (+40).

W turnieju wzięło udział łącznie 31 PRO oraz 146 amatorów, czyniąc turniej jednym z najsilniej obsadzonych wydarzeń w całym sezonie golfowym w Polsce. Łączna suma nagród pieniężnych w cyklu wyniosła 180 000 zł, a nagród rzeczowych - 100 000 zł, co jest rekordem w historii golfa w Polsce.

W ramach zawodów golfowych odbyła się również licytacja charytatywna pod auspicjami Fundacji Platforma Równych Szans na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni Wojtusia. Golfiści stanęli do charytatywnej licytacji o koszulkę z BMW International w Gut Laerchenchof z autografami takich gwiazd jak: Sergio Garcia, Rich Beam, Martin Kaymer czy John Daly przekazaną przez firmę Golfprojekt oraz o 100-letni kij golfowy ufundowany przez firmę Lexus Polska. Hojnym gestem wykazał się Włodzimierz Stańczak; oprócz bardzo dobrej gry w piątkowym PRO-AM'ie i całym turnieju pokazał, że golf potrafi zmobilizować do wyjątkowych gestów. Wygrał wszystkie licytowane na aukcjach przedmioty, śrubując zwycięską kwotę do łącznej sumy 20 000 zł!

Na gości turnieju czekały takie atrakcje jak: akademia golfa, przejażdżki rajdowym samochodem przygotowanym do dakaru teamu rajdowego Sobota Rally Hanny Soboty czy liczne konkursy z nagrodami. W turnieju wzięły udział również gwiazdy: m.in. Jerzy Dudek czy Mariusz Czerkawski, a w golfa grać uczyli się m.in. Stan Borys i Andrzej Nejman.

Kolejny sezon PGA Polska Pro Tour 2013 rozpocznie się już 16 stycznia największym polskim PRO-AM'em za granicą. W Belek w Turcji przez tydzień (16-22 stycznia) rywalizować będzie 150 graczy - 35 najlepszych polskich profesjonalistów i liczna grupa amatorów. Zapisy są otwarte do 15 października.

Więcej informacji o cyklu turniejów PGA Polska Pro Tour - pgaprotour.pl ?