Dr Irena Eris Ladies'Golf Cup. Mierzwa zwyciężyła po raz czwarty

Po dwóch dniach zmagań na polu Sand Valley G&CC poznaliśmy zwyciężczynię turnieju Dr Irena Eris Ladies'Golf Cup. Po raz czwarty była to Martyna Mierzwa, dla której był to ostatni turniej w amatorskiej karierze.
Martyna była bezkonkurencyjna. Zagrała pięć uderzeń poniżej par pola, ustanawiając tym samym nowy rekord pola Sand Valley. To bardzo mocne zakończenie amatorskiej kariery Martyny, która podczas odbierania pucharu zaprojektowanego specjalnie przez firmę YES zapowiedziała, iż zamierza walczyć o to, by zakwalifikować się na igrzyska w Rio.

Drugą lokatę w kategorii stroke play brutto zajęła Oksana Wojtkiewicz z wynikiem 159 uderzeń. W drugiej rundzie miała 78 strzałów i do kolejnej zawodniczki w klasyfikacji zyskała 14 uderzeń przewagi. Trzecią pozycję zajęła Marianna Duczmal.

W klasyfikacji stableford netto nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Maria Żrodowska, która uzyskała wynik 68 punktów. Druga była Małgorzata Ballantyne, a trzecia Irena Kokocińska.

W kategoriach handicapowych zwyciężyły w klasyfikacji 0 -16,4 Dorota Trocha. W grupie 16,5 - 26,4 najlepsza okazała się Regita Sertvytiene. Pośród pań z hcp 26,5-36 pierwsza była Małgorzata Yusufali.

Wręczono także nagrody za 18 dołków konkursowych, jakie odbyły się podczas zawodów. Większość z nich, jak się można domyślać, odebrała Martyna Mierzwa, która również wygrała niedostępną w Polsce 6-litrową butelkę szampana Veuve Clicquot w konkursie po turnieju Nearest to the Pin na dołku nr 10.

Szczególne podziękowania dla wszystkich partnerów: Maurice Lacroix, Deutsche Banku, Yes, Chervo, Li Parie, Chilli Zet, Perlage, Veuve Clicquot, Audi Rowiński Waldemar, Doram Design, Piano House, Joanna Klimas.

Oficjalną wodą turnieju była Cisowianka Perlage.

Więcej o golfie na Discovergolf