Golf. Martyna Mierzwa wygrywa w dogrywce

Dopiero dogrywka zadecydowała o tym, kto zwycięży w zawodach Sierra PGA Polska Trophy, które w niedzielę zakończyły się w Trójmieście na Sierra Golf Club.
Po pierwszym dniu na prowadzeniu byli Martyna Mierzwa i Martyn Proctor z jednym uderzeniem przewagi do Mateusza Jędrzejczyka. To właśnie ta trójka wspólnie wystartowała w lider flighcie ostatniego dnia zawodów.

Rywalizacja pomiędzy nimi trwała aż do 18. dołka. Pierwsze dziewięć dołków Jędrzejczyka było wolne od bogeyów, za to z dwoma birdie. Mierzwa zagrała jedno birdie, więc po pierwszej dziewiątce w klasyfikacji generalnej mieli identyczny rezultat. Martyn Proctor natomiast zagrał trzy bogeye i jedno birdie, przez co miał trzy uderzenia straty do liderów.

Druga dziewiątka wyeliminowała Proctora z walki o zwycięstwo. Mierzwa i Jędrzejczyk natomiast nadal szli równo, na birdie Mateusza Martyna odpowiedziała birdie, poza tym obojgu przydarzyły się bogeye. Tym samym zakończyli turniej z wynikiem 144 uderzeń. O zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka, podobnie jak na pierwszym turnieju z serii PGA Polska, gdzie par Mierzwy zadecydował o jej wygranej. Był to pierwszy turniej Martyny Mierzwy w roli zawodowca, który okazał się sporym sukcesem.

Pośród amatorów najlepiej poradził sobie junior, reprezentant kadry narodowej Michał Karczmarczyk, który po dwóch dniach zawodów uzyskał 150 uderzeń. Karczmarczyk w klasyfikacji generalnej jest na szóstym miejscu. Druga pozycja należy do Tomka Gajewskiego, a trzecia do Oksany Wojtkiewicz, która została nagrodzona również jako najlepsza kobieta turnieju. Najlepszym juniorem został natomiast Jan Grzegorek.

W klasyfikacji stroke play netto wśród hcp 0-18,4 pierwsza lokata należy do Marka Więcka, który wyprzedził Ryszarda Lesińskiego o cztery uderzenia. Na trzecim miejscu znalazł się Bartosz Brzoska. W klasyfikacji stroke play netto 18,5-30 pierwsze miejsce zajął Jacek Trzesiński.

Dodatkowo podczas zawodów odbyły się sponsorowane przez Glenmorangie konkursy na polu: Nearest to the Pin i Longest Drive. Najbardziej precyzyjne uderzenie oddała Martyna Mierzwa, a najdłuższym drive'em może się pochwalić Henryk Konopka.

Nagrody ufundowali: Sierra Golf Club, PGA Polska, Cobra i Footjoy, Glenmorangie, Dr Irena Eris, Premium Yachting, kancelaria prawna SCBP, Porsche Centrum Sopot. Partnerami przy tym turnieju były firma Almar i Discover Golf. Turniej był rozgrywany pod patronatem Polskiego Związku Golfa. Patronem medialnym było pismo "Golf&Roll".

Więcej o golfie na discovergolf.pl

Więcej o: