Sport.pl

Heikki Kovalainen gotowy na kolejny turniej w Polsce

115 zawodników i blisko 40 000 zł zebranych w ramach aukcji charytatywnej - to bilans IV edycji turnieju Heikki Kovalainen Open, który w sobotę (17 sierpnia) odbył się na polu Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku. Rywalizacja, której inicjatorem od kilku lat jest słynny kierowca Formuły 1, wciąż pozostaje jednym z nielicznych, międzynarodowych turniejów golfowych w Polsce.
Jak co roku walka o końcowy triumf była bardzo zacięta, a zwycięzcą w najbardziej prestiżowej kategorii - strokeplay brutto - został rodak Kovalainena Seppo Hujanen. Tuż za nim, po świetnym występie, uplasował się Polak Henryk Konopka.

Heikki Kovalainen Open obfitował nie tylko w sportowe emocje. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w aukcji charytatywnej na rzecz Domu Dziecka w Marwicy. W jej trakcie można było wylicytować m.in. unikatowe elementy sprzętu kierowcy Formuły 1, takie jak kask czy kombinezon rajdowy.

Turniej śledziło wielu fińskich dziennikarzy, a także ponad 100 zaproszonych gości i uczestników Akademii Golfa. Jak potwierdził Kovalainen, już za rok w tym samym miejscu odbędzie się kolejna odsłona tego wyjątkowego wydarzenia.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że już po raz czwarty z rzędu udało nam się zorganizować turniej wspólnie z Sand Valley. Miło obserwować, że impreza z roku na rok się rozwija. Mam nadzieję, że środki finansowe, które udało się uzyskać z licytacji, będą miały pozytywny wpływ na życie lokalnych dzieci. Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji imprezy - powiedział Heikki Kovalainen.

Heikki Kovalainen Open to po LOTOS Polish Open kolejna duża impreza golfowa, która zawitała na pole Sand Valley. Cieszymy się, że tak wybitny sportowiec jak Heikki Kovalainen właśnie na naszym obiekcie szlifuje swoje golfowe umiejętności. Dodatkowo bardzo ważna jest dla nas organizacja turniejów międzynarodowych, których w Polsce jest zdecydowanie za mało - podkreślił Paweł Osiak, menedżer pola Sand Valley G&CC.

Pole golfowe Sand Valley powstało w latach 2006-2009. Prace konstrukcyjne i kształtujące pole zostały przeprowadzone przez Tony'ego Ristolę. Lassi Pekka Tilander oraz Hai Hulkkonen byli odpowiedzialni za wytyczenie fairwayów i sporządzenie projektu komponującego pole golfowe z naturalną rzeźbą terenu.

Architekci pracujący nad projektem Sand Valley inspirowali się m.in. projektami pól golfowych, które powstały na początku XX w., a zatem legendarnymi polami golfowymi na świecie. W rezultacie gra w golfa na Sand Valley różni się od gry na nowoczesnych polach. Fairwaye są bardzo szerokie, brakuje bocznych bunkrów oraz koryt wodnych. Pole ma bardzo liksowy charakter. Sand Valley zostało zaprojektowane tak, aby testować indywidualne umiejętności każdego gracza, jego osąd sytuacji oraz umiejętności strategiczne.

Od czterech lat na Sand Valley odbywa się Heikki Kovalainen Open, którego gospodarzem jest jeden z najlepszych kierowców Formuły 1 Heikki Kovalainen. Ponadto na polu rozegrano najważniejszą imprezę golfową ostatnich lat w Polsce - LOTOS Polish Open 2013.

Więcej o: