Golf. Sobienie PGA Polska Championship. Starcie najlepszych polskich zawodowców

Najlepsi polscy zawodowi golfiści już szykują się na Turniej Sobienie PGA Polska Championship, który w dniach 1-4 września odbędzie się na polu golfowym w Sobieniach Królewskich. W puli nagród jest 50 tysięcy złotych.
- Turniej Sobienie PGA Polska Championship to najważniejsze tego typu wydarzenie w kraju. W zawodach wystąpią najlepsi polscy Pro. Dzięki wsparciu pola, jak i sponsorów, możemy zorganizować to prestiżowe wydarzenie z najwyższą pulą nagród na zawodach polskiej ligi. Liczymy na to, iż turniej Sobienie PGA Polska Championship wpisze się na stałe do kalendarza każdego golfisty - powiedział Jarosław Sroka, Prezes PGA Polska.

Swój udział w zawodach potwierdzili już najlepsi polscy zawodowcy. W Sobieniach zagrają m.in. Maksymilian Sałuda, Peter Bronson, Martyn Proctor, Kuba Ossowski i Brian Messing. W turnieju zagra także najlepsza polska golfistka, która ma szanse na udział w igrzyskach w Rio, Martyna Mierzwa. Swoją obecność zapowiedziały także gwiazdy polskiego sportu, a obecnie zapaleni golfiści - Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski i Tomasz Iwan.

Turniej Sobienie PGA Polska Championship zostanie rozegrany w formacie strokeplay brutto na 54 dołkach.

Turniej dla zawodowców (2-4 września) poprzedzą imprezy towarzyszące. W niedzielę zaplanowano turniej Pro-Am, któremu będzie towarzyszyć wypełniony atrakcjami piknik dla gości. Drużyna w Pro-Amie składa się z minimum dwóch, a maksimum trzech amatorów oraz jednego PRO (zawodowca), a w rozgrywkach zostaną nagrodzone 3 najlepsze zespoły.

W niedzielę odbędą się także Otwarte Mistrzostwa Polski Longest Drive pod patronatem Polskiego Związku Golfa. Amatorzy, jak i gracze zawodowi biorący udział w tej konkurencji klasyfikowani będą w dziewięciu kategoriach. Podczas finału zawodnicy powalczą o to, kto pośle piłkę na największą odległość na fairwayu 18 dołka.

Ale to nie koniec wydarzeń na polu w Sobieniach Królewskich. Zaplanowano także PRO-JUNIOR Challange, czyli starcie młodości z doświadczeniem. Najlepsi juniorzy Akademii Golfa Sobienie oraz zaproszeni zawodowcy rozegrają kilka pokazowych dołków na akademii Golfa PAR 3. W rozgrywkach wystąpi nadzieja polskiego golfa Alejandro Pedryc Ganko. Młody golfista w lipcu br. zdobył tytuł wicemistrza Austrii juniorów do lat 12, a w czerwcu zajął chlubne 13. miejsce w prestiżowym turnieju U.S. Kids Golf European Championship w Szkocji.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie konkurs Skin Eliminator, w którym golfiści będą mogli rozgrywać pokazowe dołki. Za wygranie każdego z nich przygotowano nagrody pieniężne. Sobienie PGA Championship to również zbiórka pieniędzy na charytatywnym Nearest to the Pin. Zebrana kwota zostanie przekazane na rzecz fundacji Dr Clown.

Więcej o: