Deutsche Bank Polish Masters, czyli wielki finał golfowej ligi w Polsce

Takiego turnieju golfowego jak Deutsche Bank Polish Masters w Polsce jeszcze nie było. Na polu Toya Golf&CC w najbliższy weekend odbędzie się finał zawodowego cyklu Pro Golf Tour. W puli nagród jest 160 tysięcy złotych.
Na malowniczo położone pole pod Wrocławiem, które jest połączeniem pola stylu links z polem w stylu parkowym, zjadą najlepsi gracze serii Pro Golf Tour. Cykl jest doskonałą trampoliną do prestiżowych serii European Tour czy PGA Tour oraz świetnym testem dla młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają zawodową karierę. To w tej serii karierę zaczynał Niemiec Martin Kaymer, który w 2011 roku przez osiem tygodni był liderem światowych list. W tegorocznym Deutsche Bank Polish Masters zagra 72 najlepszych zawodników tego cyklu, a pula nagród w zawodach sięga kwoty 160 tys. zł. To największe wydarzenie golfowe w Polsce w tym roku.

Polscy juniorzy kontra zawodowcy z Europy

Faworytem turnieju jest lider cyklu Florian Fritsch. 28-letni Niemiec, który występował już w najważniejszych europejskich zawodach, wygrał już w tym roku turniej w Polsce - w lipcu okazał się najlepszy na polu Sand Valley w Pasłęku, gdzie po pasjonującej dogrywce pokonał swojego rodaka Antona Kirsteina. Zagrozić mu mogą Belg Christopher Mivis czy Holender Robin Kind. Groźny może być także ósmy w cyklu Austriak Leonhard Astl, który wygrał w tym sezonie dwa turnieje.

W rywalizacji oprócz utalentowanych zawodowców z całej Europy wezmą udział także Polacy, którzy szansę taką otrzymali dzięki "dzikim kartom" przyznanym przez organizatorów zawodów. Po Mistrzostwach Polski Juniorów oraz grupy wiekowej 19-34 do udziału w Deutsche Bank Polish Masters zaproszeni zostali Jan Szmidt Jr, (mistrz Polski juniorów), Adrian Kaczała (mistrz Polski 19-34), Jędrzej Gąsienica-Ciułacz (wicemistrz Polski 19-34) oraz Jakub Urbański (członek polskiej kadry narodowej).

Do turnieju zaproszeni zostali także najlepsi polscy zawodowcy, w tym Maks Sałuda, zwycięzca turnieju Sobienie PGA Polska Championship, Jakub Ossowski (nr 1 w rankingu PGA Polska Order of Merit - zestawienie najlepszych polskich zawodowych golfistów) oraz Piotr Ragankiewicz (nr 4 we wspomnianej klasyfikacji).

Finałowa runda turnieju będzie transmitowana w niedzielę na żywo przez TVP Sport.

Dudek kontra Czerkawski

Zmagania zawodowców w Deutsche Bank Polish Masters poprzedzi czwartkowy Pro-Am. Formuła tych rozgrywek zakłada wspólną grę profesjonalistów z amatorami, a udział w nich jest przede wszystkim szansą dla tych drugich podpatrzenia umiejętności bardziej doświadczonych kolegów. W Pro-Amie wystąpią najlepsi gracze regionalnych eliminacji cyklu Deutsche Bank Polish Masters Tour oraz gwiazdy polskiego sportu, które od lat promują golf - rywalizować będą m.in. Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek.

W ramach 4-dniowego wydarzenia odbędzie się również uroczysta gala z udziałem najważniejszych przedstawicieli środowiska golfowego, turniej Deutsche Bank Invitational o Puchar Prezesa Deutsche Bank PBC oraz towarzyszący finałowej rundzie piknik golfowy z pokazem mistrza w trickach golfowych.