Golf. Martyna Mierzwa czwarta w Azores Ladies Open

Martyna Mierzwa w finałowej rundzie turnieju Azores Ladies Open zagrała na par pola. Tym samym znalazła się na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej. To historycznie najlepszy wynik Polki w zawodowym turnieju.
Po pierwszych dwóch rundach Mierzwa znajdowała się na drugiej pozycji z czterema uderzeniami straty do liderki Fabien In Albon. W finałowym etapie rozgrywek Martyna zagrała na par pola, ale obydwie dziewiątki skrajnie różnie. Na pierwszych dziewięciu dołkach Martyna zanotowała jedno birdie, dwa bogeye i jednego double'a, łącznie trzy uderzenia powyżej par.

- Na pierwszych dołkach wyczuwałam lekki stres, moje mięśnie i ręce po prostu ze mną dobrze nie współpracowały. Nieskoordynowany swing powodował, że grałam nie tam, gdzie chciałam. Na trzecim dołku double wynikał z trzech głupich puttów, które wykonałam pod wpływem nerwów - powiedziała Mierzwa.

Kolejne dziewięć dołków zagrała bezbłędnie z trzema dołkami na birdie, dzięki czemu uzyskała na nich wynik trzech uderzeń poniżej par, co pozwoliło jej obronić rezultat - level par.

- Jak już byłam na +3, wiedziałam, że muszę się jak najszybciej pozbierać i to odrobić. Nie miałam zamiaru schodzić z pola z gorszym wynikiem niż ten, z jakim weszłam na pole. Widziałam tylko, jak spadam w klasyfikacji, a do tego nie mogłam absolutnie dopuścić, za dużo walczyłam przez dwa poprzednie dni. Zaczęłam więc nadrabianie. Miałam więcej szans niż te, które wykorzystałam, ale i tak jestem z siebie dumna, że udało mi się powrócić - dodała Mierzwa.

Nasza reprezentantka z sumą 216 uderzeń i wynikiem na par pola zajmuje czwartą pozycję. Dzieli ją ze Szwedką Antonellą Cvitani, Dunką Nicole Broch Larsen oraz pochodząca z Włoch Elisabettą Bertini. Mierzwa zakończyła turniej z czterema uderzeniami straty do liderki.

- Oczywiście można gdybać, że byłabym liderką, gdybym zagrała lepiej na pierwszej dziewiątce, ale to też są wrażenia i stres, który tak naprawdę czułam pierwszy raz. Na pewno następnym razem będę na to odporniejsza i już nie dam stresowi popsuć mojego wyniku - podsumowała Mierzwa. Czwarta pozycja Polki to najlepszy wynik, jaki osiągnęła reprezentantka naszego kraju w turnieju zawodowym.

Najlepszy wynik dnia - 64 uderzenia - zanotowała Hiszpanka Mireia Prat, która tym samym znalazła się na drugiej lokacie wraz z Niemką Izabellą Gasbą. Obydwie zawodniczki zagrały przez trzy dni 216 uderzeń.

Azores Ladies Open to 12. turniej z cyklu Ladies Access Tour. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa. Amirandes Ladies Open 24-26 października, w którym Martyna Mierzwa również weźmie udział, oraz Access Turkish Open od 28 do 30 listopada. Potem rozpoczyna się Pre-Qualifying School w Maroku. Top 5 zawodniczek rankingu Ladies Access Tour zakwalifikuje się do European Tour. Kolejnych 15 otrzyma prawo gry w Final Stage Ladies Qualifying School.

Więcej o golfie na Discovergolf.pl