Golf. Finał Orlen Junior Tournament

Już w najbliższą sobotę, 26 października, w Golf Park Józefów odbędzie się turniej finałowy Orlen Junior Tournament dla dzieci, które uczestniczyły w programie Orlen Junior Academy, zorganizowanym przez PGA Polska. Program odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Golfa i jest ściśle związany z Narodowym Programem Rozwoju Juniorów.
Zawody przeznaczone są dla najmłodszych w wieku 6-10 lat. Przez dwa miesiące dwadzieścioro dzieci z okolic pól golfowych brało udział w programie Orlen Junior Academy. Do programu przystąpiło 5 obiektów golfowych: Modry Las, Lisia Polana, Wierzchowiska GK, Tokary GC oraz Gradi GC. Dzieci pod okiem wykwalifikowanych trenerów uczyły się podstaw golfa. Każdy klub wybrał dwójkę dzieci, która będzie go reprezentować podczas turnieju na małym polu w Józefowie.

Dzieci tym samym przystąpiły do Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, którego organizatorem jest Polski Związek Golfa przy współpracy szkoleniowej z PGA Polska.

Turniej jest pierwszą okazją do rywalizacji dla najmłodszych. Dla niech będzie to na pewno spore wyzwanie, tym mocniej trzymamy kciuki.

Programy takie jak Orlen Junior Academy służą popularyzacji golfa, jak również aktywizacji dzieci z środowisk defaworyzowanych. Po cichu liczymy także, iż pomogą one w rekrutacji obiecujących juniorów, którzy zasilą szeregi młodej kadry golfowej w Polsce.

Więcej o golfie na Discovergolf.pl