Golf. Finał zawodowej ligi golfa znów w Polsce!

Drugi rok z rzędu Polska będzie gospodarzem finału europejskiej zawodowej ligi golfa. Turniej Deutsche Bank Polish Masters z pulą nagród 170 tys. zł odbędzie się pod koniec września (24-28) w Sobieniach Królewskich pod Warszawą i zgromadzi czołówkę cyklu Pro Golf Tour oraz najzdolniejszych polskich golfistów.
Pro Golf Tour to golfowa trzecia liga w Europie, w której swoje kariery zaczynali czołowi gracze European Tour jak i były numer jeden światowego rankingu Martin Kaymer. W cyklu zaplanowano turnieje m.in. w Maroku, Turcji, Niemczech czy Austrii. Jedne zawody odbędą się w Polsce - w dniach 21-23 lipca na polu Sand Valley w Pasłęku po raz drugi zostanie zorganizowany Lotos Polish Open.

W zeszłym roku turniej finałowy został rozegrany we Wrocławiu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka między aż czterema zawodnikami. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Niemiec Maximilian Glauert. Najlepszy z Polaków - Maksymilian Sałuda - zajął 12. miejsce.

W tym roku finałowe zawody rozegrane zostaną na polu golfowym Sobienie Królewskie G&CC pod Warszawą. - Cieszymy się, że najważniejszy turniej 2014 roku odbędzie się właśnie u nas. - zapewnia menedżer obiektu Radosław Pieniak. - Nasz obiekt jest stosunkowo młody, ale pod względem przygotowania pola i całej infrastruktury Sobienie są w pełni gotowe na przyjęcie gości z całej Europy.

W turnieju zagra 72 najlepszych zawodowców według rankingu finansowego ligi. Do gry, dzięki tzw. dzikim kartom dopuszczeni zostaną najlepiej rokujący Polacy, dla których będzie to niepowtarzalna okazja do konfrontacji swoich umiejętności z golfową Europą oraz szansa na zdobycie cennych punktów w rankingu światowym.

- Dzięki Deutsche Bank Polish Masters po raz kolejny do naszego kraju zawita golf z wysokiej, europejskiej półki. Cieszymy się, że ponownie organizację zawodów takiej rangi powierzono właśnie nam - mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, która zorganizuje turniej.

Deutsche Bank Polish Masters to nie tylko sportowe emocje w mistrzowskim wydaniu, lecz również cztery dni pełne atrakcji dodatkowych, także dla mieszkańców Warszawy. W środę, 24 września, przed turniejem głównym odbędzie się tzw. Pro-Am, czyli towarzyskie rozgrywki między najlepszymi zawodowcami ligi Pro Golf Tour i zaproszonymi gośćmi. Sobotniej rundzie finałowej (27 września) towarzyszyć będzie golfowy piknik z udziałem gwiazd i celebrytów, w trakcie którego swoje umiejętności zaprezentuje m.in. mistrz świata w trikach golfowych. W niedzielę (28 września), po zakończeniu rywalizacji głównej, odbędą się amatorskie rozgrywki Deutsche Bank Invitational.

Relację na żywo z finałowej rundy turnieju przeprowadzi TVP Sport.