Wielkie święto dorosłego golfa w Polsce

European Senior Men's Team Championship by BMW od 2 do 6 września na polu Sierra Golf Club. W turnieju walkę o tytuł drużynowego mistrza Europy seniorów stoczy 20 reprezentacji narodowych.
W gronie rywalizujących jest także zespół biało-czerwonych, który na czele z kapitanem Bogusławem Bilem zapowiada ambitną grę do ostatniego uderzenia. W podstawowym składzie polskiej drużyny są także: Henryk Konopka, Jacek Kubicki, Marek Marcinkowski, Jan Musiolik oraz Zdzisław Małkus. Zostali oni wybrani na podstawie wyników osiągniętych w dwóch turniejach kwalifikacyjnych - Citi Handlowy Mistrzostwach Polski Seniorów i Mid-amatorów, na polu Sierra GC, a także Citi Handlowy Mistrzostwach Polski Mężczyzn, które miały miejsce w Postołowie.

- Organizacja tak prestiżowej imprezy sportowej, w której uczestniczy aż 20 drużyn, jest dużym wyzwaniem dla wszystkich zaangażowanych - Polskiego Związku Golfa, klubu Sierra GC oraz Europejskiej Federacji Golfa. Jednakże, 'plus on est de fous, plus on rit' jak mówi znana francuska sentencja - Im bardziej szaleni ludzie, tym weselej - spuentował Arnaud Baratcabal, dyrektor mistrzostw z ramienia Europejskiej Federacji Golfa.

Zgodnie z przepisami Europejskiej Federacji Golfa zawodnicy ekip narodowych muszą mieć ukończone 55 lat oraz legitymować się HCP 9 lub niższym.

Mistrzostwa rozgrywane są rokrocznie, w 2013 zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Irlandii, drugie miejsce wywalczyli Szwedzi, a najniższy stopień podium przypadł Anglikom. Jak będzie w tym roku okaże się już w najbliższą sobotę, 6 września.

Pole golfowe Sierra Golf Club zostało zaprojektowane przez pochodzącego ze Szkocji Camerona Sinclaira. Naturalne ukształtowanie wzbogacono licznymi pagórkami i dolinkami, oczyszczono i poszerzono strumyki oraz rozlewiska wodne. Obiekt znajduje się w województwie pomorskim, nieopodal Wejherowa, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w odległości około 25 kilometrów od zachodnich granic Trójmiasta.