Golf. Gradecka, Kossacky i Zalewska na drużynowe MŚ w Japonii

Żeńska reprezentacja Polski w składzie: Dominika Gradecka, Nastasia Kossacky oraz Dorota Zalewska od środy rywalizuje w drużynowych MŚ amatorek na polu golfowym Oshitate w Karuizawie. To już 26. edycja zawodów znanych także jako Esprito Santo Trophy.
- W turnieju uczestniczyć będzie 50 reprezentacji, więc konkurencja jest duża. Liczymy, że nasze golfistki poprawią wynik sprzed dwóch lat. W składzie są same juniorki, w tym dwie debiutantki i dwie dziewczyny poniżej 16. roku życia - powiedział trener kadry narodowej Mike O'Brien.

W zawodach tej klasy debiutują Dominika Gradecka, tegoroczna zwyciężczyni Citi Handlowy XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów, a także zaledwie 15-letnia Dorota Zalewska, która poprowadziła swoją klubową reprezentację do triumfu w Citi Handlowy Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Nastasia Kossacky, 15-letnia golfistka legitymująca się HCP równym 0.1, na przestrzeni sezonu udowodniła swoją wysoką dyspozycję, chociażby przywożąc z Niemiec srebrny medal jednego z turniejów cyklu World Junior Golf Tournament Series.

- Wszystkie trzy juniorki reprezentowały Polskę podczas tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Europy Dziewcząt, rozgrywanych na Słowacji. Ponadto mają za sobą udane starty w kraju i za granicą. Mistrzostwa świata to duże wyzwanie, pojechały zdobywać doświadczenie i dać z siebie wszystko - dodał selekcjoner kadry.

Zawodniczkom w Japonii towarzyszy II trener kadry narodowej Filip Naglak. Golfistki mają przed sobą cztery dni gry w formacie stroke play, po których dwa najlepsze wyniki wszystkich reprezentantek uzyskane w dwóch rundach zostaną zsumowane i dadzą ostateczny rezultat drużyny.

W odbywających się dwa lata temu mistrzostwach na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Korei Południowej, która obroniła tytuł mistrzowski. Srebrnymi medalistkami zostały Niemki, a brązowymi ex aequo Finki i Australijki. Debiutująca wówczas polska drużyna zajęła 46. miejsce.