Golf. Meronk znów na podium

Czwarty turniej, trzecie podium. Adrian Meronk nie zwalnia tempa w rozgrywkach NCAA. Najlepszy polski golfista amator poprowadził drużynę swojej uczelni - The Bucaneers Tennessee - do drugiego miejsca w turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate.
Rywalizacja stoczona na polu Blackthorn Club z powodu ulewnego deszczu została skrócona do jedynie dwóch rund, w których Meronk zagrał 138 uderzeń (par -6). W klasyfikacji indywidualnej Polakowi dało to trzecie miejsce. Polaka na podium wyprzedzili jedynie Will Zalatoris ze zwycięskiej drużyny Wake Forest oraz Denny MacCarthy z uniwersytetu w Virginii.

To jego trzecie podium w tym sezonie. 21-latek imponuje wysoką i równą formą. Wcześniej wygrywał turnieje Inverness Intercollegiate i Wolfpack Intercollegiate.

- Cieszę się, że mam tak duże wsparcie u trenera, ale muszę przyznać, że świetną pracę wykonali też pozostali zawodnicy i to znalazło odzwierciedlenie w końcowym wyniku całej drużyny. Ze swojej postawy jestem zadowolony, choć jak zawsze będę musiał przeanalizować niektóre sytuacje na polu. Liczę na to, że taką dyspozycję utrzymam jak najdłużej - powiedział Adrian Meronk.

Sezon NCAA nie zwalnia tempa. Kolejna szansa na dobry wynik w najbliższy weekend, kiedy to najlepsi młodzi golfiści w Stanach Zjednoczonych będą rywalizować w US Collegiate Championship na polu w Alpharetta.

Więcej o: