Golf. Adrian Meronk w pierwszej setce rankingu amatorów

Jeszcze nigdy polski golfista nie był tak wysoko w Światowym Rankingu Golfistów Amatorów (WAGR). W najnowszym zestawieniu Adrian Meronk zajmuje doskonałe 93. miejsce. - To przede wszystkim efekt ciężkiej pracy, jaką wykonuję na co dzień z trenerami i kolegami z zespołu. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie dla mnie równie udany - powiedział 21-letni golfista.
W golfie status amatora oznacza, że zawodnik za swoją grę nie otrzymuje pieniędzy. Może startować w turniejach z zawodowcami, ale nagrody finansowe mu nie przysługują. Światowy Ranking Golfistów Amatorów to przede wszystkim zestawienie tych, którzy już wkrótce będą rozdawać karty w zawodowych turniejach. W zestawieniu WAGR sklasyfikowanych jest ponad 1600 golfistów amatorów z całego świata. Liderem rankingu pozostał Amerykanin Oliver Schniederjans, który wyprzedza Hiszpana Jona Rahma-Rodrigueza i swojego rodaka Robby'ego Sheltona.

Meronk jako pierwszy Polak w historii awansował do pierwszej setki WAGR, w najnowszym zestawieniu jest na 93. miejscu. A to oznacza, że rośnie nam golfista, jakiego w kraju jeszcze nie było.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że jako pierwszy polski golfista w historii trafiłem do TOP 100 rankingu WAGR. Jest to przede wszystkim efekt ciężkiej pracy, jaką wykonuję na co dzień z trenerami i kolegami z zespołu. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie dla mnie równie udany. Teraz przede mną kilka tygodni odpoczynku w Polsce, a w styczniu wracam do Stanów Zjednoczonych, ponieważ już w lutym zostaną wznowione rozgrywki NCAA - powiedział Adrian Meronk.

21-letni Meronk ma plan, jak przejść na zawodowstwo, i go konsekwentnie realizuje. Od trzech lat jest stypendystą uniwersytetu East Tennessee i najlepszym zawodnikiem uczelnianej drużyny The Bucaneers Tennessee. Ten sezon jest dla niego wyjątkowy - wygrał dwa turnieje w NCAA, a ponadto spośród 17 rozegranych rund aż 14 z nich zakończył co najmniej z wynikiem par (odgórnie przyjęta liczba uderzeń potrzebnych do ukończenia danego dołka - przyp. red.). Na dobrej grze Meronka korzystała także drużyna, która w tym sezonie już dwukrotnie była na podium.

Niesamowity 17. dołek w Sawgrass. Tu marzenia topią mistrzowie


Więcej o: