Golf. Adrian Meronk powalczy o awans do elity światowego golfa

Jones Cup Invitational będzie pierwszym w 2015 r. turniejem Adriana Meronka, najlepszego polskiego amatora. Zwycięzca zawodów otrzyma dziką kartę na jeden z turniejów PGA Tour - McGladrey Classic.
Meronk, na co dzień student Uniwersytetu East State Tennessee, ma za sobą bardzo udany rok 2014, okraszony m.in. awansem do pierwszej setki WAGR (19 stycznia zajmował 89. miejsce) oraz dwoma zwycięstwami w turniejach NCAA. Nowy rok też zacznie od mocnego uderzenia. Polak został zaproszony do udziału w prestiżowym Jonas Cup Invitational. Dobra gra w turnieju może otworzyć mu wiele golfowych drzwi. Na zwycięzcę czeka dzika karta do McGladrey Classic (z pulą nagród w wysokości 5,6 mln dol.), turnieju należącego do najbardziej prestiżowego i najwyżej opłacanego cyklu PGA Tour.

Organizatorzy przypadkowych nazwisk nie zapraszają. To tutaj startowały kariery m.in. Luke'a Donalda, Rickiego Fowlera, Dustina Johnsona, Webba Simpsona, Brandta Snedekera czy Bubby Watsona. Zwycięzca edycji z 2010 r. Patrick Reed w poprzedni weekend triumfował w Hyundai Tournament of Champions w hawajskim Kapalua.

W tym roku w Jones Cup znów zagra czołówka golfowych talentów, które na co dzień grają i trenują na amerykańskich uczelniach. Nazwisko Meronka na liście zaproszonych do turnieju jest tylko potwierdzeniem jego wysokich umiejętności i estymy, jaką cieszy się w USA. W ostatnim zestawieniu czołowych golfistów NCAA przygotowywanym przez "Golfweek" zajmuje 14. miejsce.

- Zwycięstwo w takim turnieju to byłaby naprawdę wielka rzecz i bardzo przyspieszyłoby moją karierę, ale nie sądzę, bym zdecydował się szybciej przejść na zawodowstwo. Chcę dokończyć studia - mówi Sport.pl Meronk, przed którym jeszcze półtora roku nauki i treningów we wschodnim Tennessee. Jako student Meronk ma status amatora, a w golfie oznacza to tyle, że na grze nie może zarabiać, w tym otrzymywać nagród pieniężnych.

Turniej rozegrany zostanie w dniach 31 stycznia - 1 lutego na przepięknym polu Ocean Forest Golf Club w stanie Georgia.

Więcej o: