Lotos Polish Open bez Adriana Meronka

Adrian Meronk, najlepszy polski golfista amator, nie zagra w najważniejszym turnieju w kraju - Lotos Polish Open, który od 27 do 29 lipca odbędzie się na polu Sierra GC pod Wejherowem. 22-letni zawodnik zrezygnował z przyczyn zdrowotnych. - Nie chcę tam jechać w roli turysty - powiedział.
Brak Meronka to ogromna strata dla turnieju i polskich kibiców golfa. To była ostatnia szansa, by w tym roku zobaczyć najlepszego polskiego gracza w turnieju w kraju. Meronk ma fantastyczny sezon - wygrał dwa turnieje w lidze akademickiej w barwach uczelni East Tennessee State University, dziewięciokrotnie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce, piął się w górę w światowym rankingu golfistów amatorów (obecnie jest 33.), wreszcie dostał zaproszenie do prestiżowego Palmer Cup, gdzie błysnął świetną grą. Lotos Polish Open miał być dla niego z kolei testem, jak wypada na tle zawodowców.

Turniej od dwóch lat pokazywał, jak rozwijał się talent Meronka. W 2013 roku było 18. miejsce, rok temu walka o wygraną i ostatecznie piąta lokata. W tym roku był apetyt na więcej. - Chcę ten turniej wygrać, tym bardziej, że pole pod Wejherowem bardzo mi odpowiada - mówił Meronk, gdy rozmawialiśmy podczas Klubowych MP w Rajszewie. Niestety, nie uda mu się to w tym roku.

Meronk na początku lipca rozchorował się i mimo że poleciał do Szwecji z reprezentacją Polski na drużynowe Mistrzostwa Europy Dywizji A, to ani razu na pole już nie wyszedł. Wirus spowodował odwodnienie organizmu oraz ogólne osłabienie, o treningach, a tym bardziej o grze nie ma mowy. - Po powrocie do Polski, przez ostatni tydzień w ogóle nie wychodziłem z domu. Lekarz zalecił mi odpoczynek i regenerację - mówi Meronk.

Dlatego decyzja o wycofaniu się z Lotos Polish Open jest zrozumiała. Polak musi zbierać siły, bo w sierpniu czekają go wielkie golfowe wyzwania. - Nie jestem należycie przygotowany do tak prestiżowego turnieju. Nie chcę tam jechać w roli turysty, dlatego postanowiłem zrezygnować z udziału w rywalizacji i należycie przygotować się do indywidualnych mistrzostw Europy oraz U.S. Amateur, które czekają mnie już w sierpniu - dodał.

W indywidualnych ME amatorów przed rokiem Meronk był 22., do bardzo prestiżowego U.S. Amateur zaproszenie dostał po raz pierwszy. To świetna okazja, by sprawdzić się na tle najbardziej utalentowanych golfistów młodego pokolenia. Potem 22-letniego Polaka czeka powrót na ostatni rok studiów na uczelni East Tennessee State University.

Lotos Polish Open odbędzie się w dniach 27-29 lipca na polu Sierra GC pod Wejcherowem. Zawody zaliczane są do cyklu Pro Golf Tour, to trzeci poziom rozgrywek w Europie.

Więcej o: