Golf. Sierra GC kolejną areną zmagań w Deutsche Bank Polish Masters

Rywalizacja w Deutsche Bank Polish Masters wkracza w decydującą fazę. Do końca cyklu pozostały jedynie dwa turnieje eliminacyjne. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę (15 sierpnia) na polu Sierra Golf Club położonym w Pętkowicach nieopodal Wejherowa.
Sierra GC jest pomorską mekką golfa oraz obiektem, który spełnia najwyższe światowe standardy. Kompleks oferuje pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej (par 72), wyposażone w nowoczesny driving range, putting, chipping i pitching green. Obecnie klub zrzesza ponad 280 członków.

Pole należące do Sierra GC zostało zaprojektowane przez pochodzącego ze Szkocji Camerona Sinclaira. W trakcie prac przygotowawczych utworzono model zastanej rzeźby terenu przy wykorzystaniu najnowocześniejszego systemu GPS. Naturalne ukształtowanie wzbogacono licznymi pagórkami i dolinkami, oczyszczono i poszerzono strumyki oraz rozlewiska wodne. Teren pola został zdrenowany, a na całej powierzchni użytkowej zastosowano komputerowy i zintegrowany system nawadniania.

W nasz projekt zostały zaangażowane najbardziej prestiżowe kluby golfowe w Polsce. Sierra GC bez wątpienia do nich należy. Przed uczestnikami cyklu jeszcze dwa turnieje eliminacyjne, które wyłonią zawodników na wielki finał w drugiej połowie września na polu First Warsaw G&CC w podwarszawskim Rajszewie. O emocje wynikające ze sportowej rywalizacji możemy być zatem spokojni - mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, organizatora zawodów.

Zawodnicy mają jeszcze dwie szanse, aby wywalczyć kwalifikację do ogólnopolskiego finału. Po rywalizacji na Sierra GC, Deutsche Bank Polish Masters przeniesie się do Krakowa na obiekt Krakow Valley (23 sierpnia). Stawką w grze jest zaproszenie na turniej wyjazdowy, który zostanie rozegrany na terenie luksusowego ośrodka Penha Longa w Portugalii w pierwszej połowie przyszłego roku.

Najtrudniejsze golfowe pole na świecie? Na tym dołku tonie 100 tysięcy piłek rocznie [ZDJĘCIA]


Więcej o: