Golf. Mastersi wyłonieni. Ostatnie akordy Deutsche Bank Polish Masters

Za nami przedostatni turniej eliminacyjny w ramach Deutsche Bank Polish Masters. Czołowi golfiści-amatorzy w Polsce rywalizowali na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach nieopodal Trójmiasta. Najlepsi wywalczyli awans do wielkiego finału, który odbędzie się w dn. 18-20 września na First Warsaw Golf & Country Club.
Turniej na Sierra GC przyniósł kolejne rozstrzygnięcia. Była to przedostatnia eliminacja największego cyklu amatorskiego w Polsce. Rywalizacja trwa już od maja i jest rozgrywana na najbardziej prestiżowych krajowych polach golfowych. Do tej pory rozegrano sześć turniejów eliminacyjnych. Najlepsi zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności podczas ogólnopolskiego finału. Zwycięzcy grup handicapowych uzyskają kwalifikację na turniej finałowy, który odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku w ośrodku Penha Longa w Portugalii.

Do tej pory uczestnicy cyklu rywalizowali na Toya G&CC, First Warsaw G&CC, Kalinowe Pola oraz Rosa Private GC. Podczas turnieju w Pętkowicach golfiści musieli zmierzyć się z upałem, który doskwierał im przez cały czas trwania zawodów. Dla wszystkich, warunki były jednak takie same, a zawodnicy, którzy zajęli czołowe lokaty, już mogą szykować się na ostateczną rozgrywkę w dn. 18-20 września w kolebce rodzimego golfa. Krajowy finał zostanie bowiem rozegrany na najstarszym polu w Polsce - First Warsaw G&CC.

Przed zawodnikami jeszcze jedna szansa na awans do finału. Turniej na polu Krakow Valley, który odbędzie się 23 sierpnia, będzie ostatnią eliminacją w ramach cyklu Deutsche Bank Polish Masters.

Wyniki:

HCP 0-10:1.Dariusz Koss (73)
2.Michał Poniż (73)
3.Jarosław Szwarc (73)
HCP 10,1-15:1.Andrzej Lipiński (71)
2.Marcin Gniazdowski (73)
3.Dariusz Bobiński (73)
HCP 15,1-20:1.Maciej Wawrzkiewicz (67)
2.Mariusz Pełka (74)
3.Bogdan Kisielewski (75)
HCP 20,1-25:1.Jerzy Czuczman (72)
2.Stephane Rauber (77)
3.Krzysztof Zienkiewicz (78)
HCP 25,1-36:1.Joanna Łukaszewicz (72)
2.Karol Konieczn y (74)
3.Zofia Stanzecka (76)