Deutsche Bank Polish Masters. Pogodowy cud pod Częstochową

O pogodowym cudzie mogą mówić uczestnicy trzeciego w tym roku turnieju serii Deutsche Bank Polish Masters. Podczas, gdy w sobotnie popołudnie nad Polską uaktywniły się burze, a lokalnym wyładowaniom w wielu miejscach towarzyszyły ulewne opady i grad to na polu Rosa Private Golf Club grad był jedynie uderzeń.

108 zawodników przystąpiło do rywalizacji, która w połowie dnia została jednak na godzinę przerwana z powodu zagrożenia burzowego. Mimo, że w pobliskiej Częstochowie lało, a spadające z nieba lodowe kule przypominały wielkością prawie piłki do golfa to 18-dołkowe pole pozostało "krajobrazem bez burzy".

Już nie cudem, a sumiennie osiągniętymi rezultatami, po wznowieniu gry wyłonieni zostali medaliści pięciu kategorii handicapowych (w klasyfikacji stroke play netto), którzy tym samym wywalczyli prawo startu we wrześniowym finale Mastersów.

W kategorii 0-10 hcp triumfował Robert Karbowniczek (70 uderzeń), w grupie 10,1-15 hcp najlepszy był Jan Dworzański (71), w przedziale 15,1-20 hcp zwyciężył Maciej Wawrzyniak (72). W kategorii 20,1-25 hcp wygrał Adam Pankowski (72), a wśród graczy legitymujących się handicapem między 25,1 a 36 pierwszy miejsce zajął Bohdan Zaleski (69).