Gala Polskiego Związku Golfa

15 lat temu został powołany Polski Związek Golfa. Jest to doskonała okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć tej dyscypliny w Polsce. Wydawać by się mogło, iż ma ona niewielu fanów - nic bardziej mylnego! Szacuje się, że w Polsce golfa uprawia około 10 tys.osób. Jednak grono interesujących się tą dyscypliną sportu jest znacznie większe.
Ciekawostką jest iż, także wybitni polscy sportowcy spędzają coraz więcej czasu na polach golfowych. Należą do nich Mateusz Kusznierewicz, Marek Plawgo, Robert Kubica, Zbigniew Boniek, Otylia Jędrzejczak.Golf rozmiłował w sobie także gwiazdy polskiej estrady. Od lat uprawiają go: Robert Rozmus, Andrzej Grabowski, Krzysztof Materna, Piotr Gąsowski, Andrzej Strzelecki, Wojciech Pijanowski, Wiktor Zborowski, Tadeusz Drozda i wielu, wielu innych. Spodziewamy się obecności na Gali wszystkich wymienionych osób.

Swój udział zapowiedzieli również: wicepremier Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki oraz Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Polski golf zaczyna się liczyć również na arenie światowej. Dowodem na to jest choćby przydzielenie nam organizacji Mistrzostw Europy Mid Amatorów, które będą rozegrane w Postołowie k. Gdańska w dniach 5-7 czerwca oraz międzynarodowych zawodów golfowych DHL Wrocław Open z serii European Challenge Tour. Turniej, który będzie rozgrywany w dniach 22-25 maja 2008 roku we Wrocławiu jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem sportowym tegorocznego sezonu golfowego.

Gala odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19.30 we wrocławskim Teatrze Lalek. Imprezie będzie towarzyszyć zespół muzyczny Big Stars. Całe wydarzenie poprowadzi znany wszystkim Maciej Kurzajewski. Na gali wręczone zostaną nagrody. Najlepsi zawodnicy Polskiego Rankingu Golfowego i Golf Pro Tour otrzymają za swoje osiągnięcia specjalne puchary. Co więcej, po raz pierwszy w tym roku, z okazji15-lecia PZG, zostaną wręczone statuetki - Drivery 2008. Będzie to golfowy "Oscar" przyznawany co roku tym, którzy specjalnie przysłużyli się do rozwoju golfa w Polsce.