Ulubiony cykl turniejów golfa Jerzego Dudka

Już od piątku pole Rosa Private Golf Club k/ Częstochowy, będzie gościć trzeci turniej z cyklu Armada Deutsche Bank Pro Am Tour.
Zmagania z cyklu Pro-Am przyciągają wielu zawodników, zarówno zawodowców, jak i amatorów. W najbliższym turnieju weźmie udział Peter Bronson, który uważany jest za jednego z najlepszych graczy wśród zawodowców PGA Polska. Na pewno o pierwsze miejsce walczyć będzie także Marek Bednarczyk, który triumfował w krakowskim etapie rozgrywek. Nie zabraknie też Mike'a O'Briena, Marcina Stelmasiaka i Kuby Ossowskiego, co z pewnością przyczyni się do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Zmagania w grupie amatorów zapowiadają się równie ciekawie. Tym razem w turnieju nie zagra Michał Kasprowicz, który zwyciężył we Wrocławiu, ani Aleksander Kleszcz zdobywca pierwszego miejsca w zawodach w Krakowie. Będziemy za to mogli oglądać grę Mateusza Jędrzejczyka, który trenuje w Stanach Zjednoczonych i bez przesady można o nim powiedzieć, że jest nadzieją polskiego golfa. Oprócz niego o najwyższe lokaty będą walczyć: Łukasz Wilk, Tomasz Pulsakowski, Martyna Mierzwa i wielu innych bardzo dobrych zawodników.

Ponadto w turnieju weźmie udział Jerzy Dudek. Były bramkarz polskiej reprezentacji pokochał golfa, a cykl Armada Deutsche Bank Pro-Am Tour należy do jego ulubionych rozgrywek. Wszyscy golfiści będą starali się uzyskać jak najlepsze lokaty, które umożliwią im start we wrześniowym finale Armada Deutsche Bank Pro-Am Championship w Warszawie.

Do finału zakwalifikuje się 40 najlepszych graczy Pro i non-am z klasyfikacji generalnej zawodowców turniejów jak również 10 najlepszych amatorów klasyfikacji stroke play brutto wyłonionych z każdego z pięciu turniejów oraz po 3 najlepszych amatorów z każdego z pięciu turniejów z klasyfikacji netto. Wolne miejsca są przeznaczone dla pozostałych amatorów z klasyfikacji generalnej stroke play brutto po pięciu turniejach. Organizator ma prawo do przyznania 20 "dzikich kart".

Lista osób, które już zakwalifikowały się do finału znajduje się w specjalnej zakładce na stronie www.proamtour.pl.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia rozgrywek na www.proamtour.pl.