Trzecia runda Lexus Polish Club Championship

W bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych odbyła się w piątek trzecia runda Lexus Polish Club Championship na Rosa Private GC. Po czwartkowym pięknym słońcu i lekkim wietrze nie było ani śladu. Od rana w okolicach Częstochowy było zaskakująco zimno. W typowo jesiennej aurze grupa kwalifikacyjna rozegrała cztery mecze pojedyncze i jeden podwójny.
Prowadzący w klasyfikacji klub First Warsaw G&CC (B) zmierzył się z A&A Golf Club. Zawodnicy z Warszawy wygrali trzy mecze. Włodzimierz Soporek grając przeciwko Amandzie Majsterek wygrał 6&5, Włodzimierz Stańczak w pojedynku z Tadeuszem Grodzińskim zwyciężył 4&3, a Zbigniew Bujalski pokonał Arkadiusza Majsterka 3&2. Jedynie Jakub Zawada uległ po długim pojedynku Oskarowi Kaźmierczakowi 2&1. Również podwójny mecz nie zakończył się wygraną First Warsaw. Piotr Rogalski i Mirosław Wójcik z A&A GC pokonali Zbigniewa Kardasa i Andrzeja Górskiego 2up. 

Przeciwnikiem KG Toya B był Modry Las GC, który wskoczył w czwartek na trzecie miejsce. Swoje pojedynki wygrało dwóch zawodników wrocławskiego klubu: Zygmunt Manus pokonał jednym dołkiem Mirosława Łopattę, a Romuald Szałagan wygrał z Andrzejem Olszewskim 4&3. Również w grze podwójnej drużyna Toyi okazał się lepsza. Jan Szmidt jr wraz z Maciejem Paluchem pokonali Bogusława Bila i Marka Koniecznego 5&3. Swoje pojedynki wygrali natomiast Jędrzej Łopatto i Krzysztof Bil.

W piątek First Warsaw zmierzy się z klubem Toyi. Obie drużyny mogą być już pewne swojego awansu do grupy mistrzowskiej Klubowych Mistrzostw Polski. Jednak prawdziwa walka rozegra się w sobotę między Modrym Lasem GC a drużyną A&A GC. Tylko jedna z nich dołączy do najlepszej trójki, która za rok zagra z najlepszymi. 

W dalszej części tabeli piątkowe mecze rozegrają ze sobą zajmujące po drugiej rundzie strokeplay piąte i szóste miejsce drużyny Amber Baltic GC i Binowo Park GC. Obie drużyny wygrały w czwartek ze swoimi przeciwnikami - klub z Międzyzdrojów wygrał z KG Toya (C) 3:2, a Binowo pokonało GC Pszczynę 3:1. Zawodnicy z Opolskiego Klubu Golfowego wygrali w czwartek z CGC Wrocław 3:2 i w piątek zmierzą się z Golfstokiem Białystok. Ten z kolei zwyciężył przedtem ze Śląskiem Klubem Golfowym 3:2.

Najwyższe zwycięstwo odniósł w czwartek KG Lisia Polana. Wygrał aż trzy mecze pojedyncze i jeden podwójny pokonując Rosę Private GC (B) 4:1. Lisia Polana zmierzy się w piątek z Royal Kraków G&CC, a klub gospodarzy turnieju zagra z Pierwszym Lubelskim KG. 

O przedostatnie miejsce powalczą w ostatnim dniu turnieju gracze Rycerskiego Klubu Golfowego i Rosy Private GC (C), które ze sobą zremisowały.