Polscy golfiści na Klubowych Mistrzostwach Europy

W Istambule rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Europy, na które pojechali nasi zawodnicy. Zaszczyt reprezentowania Polski w turnieju mają tegoroczni zwycięzcy Lexus Polish Club Championship - drużyna Kraków Valley G&CC, która na polu Toya G&CC grała w składzie Paweł Dydyński (kapitan), Łukasz Wilk, Ernest Młynarski, Tomasz Lepka, Michał Wacławek, Andrzej Kuba i Michał Jurkowski.
Golfiści z podkrakowskich Paczółtowic wywalczyli w sierpniu tytuł mistrzowski pokonując team z Amber Baltic GC stosunkiem 4&3. W ostatnim decydującym meczu niepokonany okazał się Łukasz Wilk.

Wcześniej z gry w finale krakowanie wyeliminowali klub z wrocławskiej Toyi - wszyscy pamiętać będą zapewne jeszcze długo pojedynek Ernesta Młynarskiego z Michałem Kasprowiczem, który tym razem musiał uznać wyższość rywala.

Wilk i Młynarski wraz z najmłodszym członkiem zwycięskiego klubu Tomaszem Lepką wyjechali do Turcji już w poniedziałek, gdzie przez dwa dni odbywała się runda treningowa. W czwartek rozpoczęły się właściwe rozgrywki. Golfiści w ciągu trzech dni rozegrają codziennie po jednej rundzie stroke play.

Do ostatecznego wyniku drużyny liczyć się będą dwa najlepsze rezultaty indywidualne każdej z rundy. Nasi zawodnicy mają okazję grać z reprezentantami niemal całej Europy.

Życzymy im powodzenia!