Polacy na turnieju w Murcii

Polska reprezentacja rozpoczęła grę w turnieju International Team Championship w Murcii. Rozgrywki te to część większego wydarzenia, jakim jest kongres PGA's of Europe. Swoimi wrażeniami podzielił się z nami Filip Naglak, uczestnik konferencji PGA's of Europe.
"W Murcii na polu Roda rozpoczęły się zmagania w turnieju drużynowym PGA's of Europe. Naszą PGA reprezentują Mike O'Brien, Martyn Proctor i David Ekberg. Warunki panujące na polu są bardzo trudne, pomimo słonecznej pogody wieje bardzo silny wiatr, który utrudnia grę zawodnikom. Szczególnie niebezpieczne jest puttowanie, gdyż wiatr porusza piłką na greenie.

Nasza reprezentacja gra dobrze. Mike O'Brien jest +2 po 9 dołkach, David Ekberg +1, a Martyn Proctor +5. Nowinką wprowadzoną na tym turnieju jest elektroniczny system scoringowy. Każdy z graczy posiada magiczny długopis, którym wpisuje wynik na magiczną kartę, a ta następnie w powiązaniu z telefonem komórkowym, który każdy gracz ma w torbie przesyła informację do systemu scoringowego.

Dzięki niemu wyniki umieszczone są od razu na ekranie, tak więc rezultaty widoczne są absolutnie na żywo. Brzmi pięknie, jednak system u wielu zawodników odmówił współpracy po dwóch dołkach (może przez zbyt duży wiatr).

Równolegle to turnieju odbywa się konferencja PGA'S of Europe, na której Marek Podstolski i ja reprezentujemy Polskę".