Golf: Michał Kasprowicz triumfuje

Obrońca tytułu z zeszłego roku w kategorii mężczyzn Michał Kasprowicz triumfował na zakończonym turnieju III Polish Matchplay Championship. Walka o tytuł była jednak długa i zacięta.
W półfinale Michał Kasprowicz walczył z Adrianem Meronkiem. Najpierw prowadził Michał Kasprowicz, po ośmiu dołkach miał dwa dołki przewagi. Potem na prowadzenie wysunął się Adrian Meronk, dzięki temu iż zagrał 5 dołków na birdie. Po "piętnastce" Meronk był 1 up. Jednak presja okazała się bardzo duża. Adrian przegrał kolejne dołki i tym sposobem mecz zakończył się 2&1 dla Michała Kasprowicza.

Piotr Ragankiewicz natomiast do ścisłego finału zakwalifikował się po porannej rozgrywce z Witoldem Grzesiakiem. Pan Witold prowadził 2 up po 8. dołkach, jednak Piotr Ragankiewicz zwyciężył następnie dołki nr: 9, 11, 13, 15 i 16 i tym samym stosunkiem 3&2 zwyciężył ten mecz.

W finale więc zmierzyli się z sobą Michał Kasprowicz i Piotr Ragankiewicz. Walka była bardzo zacięta, gdyż trwała aż 17 dołków. Wówczas okazało się, że Mistrzem Polski Matchplay został Michał Kasprowicz.

Czwartą lokatę zajął Witold Grzesiak. Jego gra podczas tego turnieju jest także godna uwagi. Do półfinału zakwalifikował się pokonując Marka Grunta. Dzisiaj musiał się jednak zmierzyć z dwoma juniorami, których gra w tym sezonie jest naprawdę imponująca. Witold Grzesiak został dzisiaj pokonany przez Piotra Ragankiewicza i Adriana Meronka, ale czwarta lokata jest naprawdę niezłą pozycją w tym turnieju.

Wśród pań zwycięstwo odniosła juniorka Katarzyna Selwent, pokonując w finale Monikę Kowalewską stosunkiem 4&3. Drugą lokatę zajęła więc Monika Kowalewska, a trzecia była Dominika Gradecka, która zwyciężyła z Karoliną Jaworską trzema dołkami, gdy do rozegrania były jeszcze dwa.

Turniej zakończony, nasuwają się oczywiście pewne wnioski. Na pewno nie do pominięcia jest fakt, iż juniorzy w tym sezonie grają dobrze. Wiele czołowych miejsc zajęli juniorzy. Wśród mężczyzn w czołowej 16-ce było ich siedmiu, wśród czołówki pań, aż pięć było z tej kategorii wiekowej. Trzeba też zauważyć jak ważne jest doświadczenie i umiejętność radzenia sobie ze stresem, czego przykładem jest Michał Kasprowicz.

Następne turnieje z cyklu Golf Masters Series odbędą się pomiędzy 26 a 28 czerwca. Będą to Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Mid Amatorów, Mistrzostwa Polski 19-34 oraz Mistrzostwa Polski Seniorów. Zapraszamy do zapisów.