Golf. 101. edycja RBC Canadian Open

Po raz pierwszy turniej ten odbył się w 1904 r. i z przerwami jest rozgrywany do dzisiaj. W zeszłym sezonie była to już jego setna edycja. Na polu Glen Abbey Golf Course startuje właśnie RBC Canadian Open z serii PGA Tour,a wśród zawodników biorących udział w rywalizacji jest obrońca tytułu sprzed 12 miesięcy - Australijczyk Nathan Green.
RBC Canadian Open to turniej z ogromnymi tradycjami, a wśród golfistów, którzy stawali w nim na podium, znaleźć można sławy. Walter Hagen, Tommy Armour, Sam Snead, Byron Nelson, Arnold Palmer, Lee Trevino, Greg Norman czy Tiger Woods - wszyscy oni mogą pochwalić się zwycięstwem w tych prestiżowych zawodach.

W zeszłym sezonie honor ten przypadł Australijczykowi Nathanowi Greenowi, po zaciętej batalii z Retiefem Goosenem, która zakończyła się dopiero na 2. dołku dogrywki. Była to pierwsza i jak do tej pory jedyna wygrana Greena w cyklu PGA Tour. W tym roku Australijczykowi wiedzie się średnio, w Masters grał, ale wypadł raczej poniżej oczekiwań, zajmując 48. miejsce. Czy forma dopisze mu w trakcie turnieju, z którym wiąże go przecież tyle miłych wspomnień?

Najważniejsze informacje o zawodnikach i turniejach golfa »

Kanadyjczycy liczą natomiast na udany występ swojego rodaka - Mike'a Weira, który w Canadian Open startuje już po raz 20, wciąż mając nadzieję, że to właśnie w tym sezonie wygrana w kanadyjskich mistrzostwach przypadnie właśnie jemu. Do tej pory Weir 3 razy plasował się w top10, jednak podium cały czas pozostawało poza jego zasięgiem. Golfista wie, że o zwycięstwo na trudnym polu St. George na pewno i w tym roku nie będzie łatwo.

Zagra również Anthony Kim, jeden z tych zawodników, których kanadyjska publiczność wprost uwielbia. Było to słychać podczas finałowej rundy zeszłorocznej edycji turnieju. To on z był chyba najbardziej oklaskiwanym zawodnikiem na polu. Już dziś przekonamy się, co Camilio pokaże tym razem.