Marka Gillette zrywa z gwiazdorami sportu

Francuski piłkarz Thierry Henry i amerykański golfista Tiger Woods stracą potężnego sponsora, po tym jak marka Gillette zapowiedziała zakończenie programu promocyjnego "Gillette Champions".
O decyzji poinformowała korporacja Procter and Gamble, właściciel Gillette. - Program promocyjny "Gillette Champions" zakończy się w pierwszym kwartale 2011 roku - ogłosił Michael Norton, rzecznik firmy. - Wywiążemy się do końca z umów z zawodnikami - zapewnił. Kontrakty Henry'ego i Woodsa wygasają z końcem 2010 roku. Z programem pożegnają się także między innymi Kaka, Rafael Marquez i Leo Messi.

Program "Gillette Champions" został stworzony w 2007 roku. Jego głównymi twarzami byli Henry, Woods i szwajcarski tenisista Roger Federer. W grudniu 2008 agencja reklamowa Campaign otrzymałą nagrodę za najgorszą reklamę telewizyjną roku za serię spotów z ich udziałem.

Teraz akcesoria do golenia będzie reklamował, już na mniejszą skalę, tylko ten ostatni. Gillette zamierza też współpracować z Derekiem Jeterem z New York Yankees i rosyjskim hokeistą Alexandrem Owieczkinem.

Klątwa reklamy Gillette?

Czy nad sportowcami biorącymi udział w reklamie Gillette wisi klątwa? "Przed pojawieniem się w reklamie Gillette, Federer, Henry i Woods byli w szczycie formy. Reklamówka po ujrzeniu światła dziennego, rozpoczęła serię niemiłych dla trójki sportowców zdarzeń." - pisał portal Z Czuba już w sierpniu 2008 roku. "Henry miał przerwę w grze na skutek kontuzji i w Barcelonie nie błyszczał tak jak w Arsenalu. Z kolei Tiger Woods doznał urazu kolana, a po operacji wrócił na U.S. Open zbyt szybko i choć zwyciężył, to odnowiona kontuzja wyłączyła go ze startów aż na rok. Roger Federer został zdetronizowany przez Rafaela Nadala już nie tylko nie kortach ziemnych, ale i na trawie. Do tego doszła porażka w Pekinie." - wyliczali redaktorzy Z Czuba.

Ręka Henry'ego...

To nie był bynajmniej koniec kłopotów Henry'ego i Woodsa. Francuski napastnik zagrał piłkę ręką w akcji po której jego reprezentacja zdobyła bramkę w barażowym meczu o mundial z Irlandią. Wywołało to wielkie oburzenie w środowisku piłkarskim. O sprawie było tak głośno, że firma Gillette zdecydowała się usunąć rękę zawodnika ze swojego promocyjnego plakatu!

... i zdrady Woodsa

Jeszcze głośniej i w jeszcze bardziej negatywnym tonie mówiono ostatnio o Tigerze Woodsie. Najsłynniejszy i najlepszy golfista w historii notorycznie zdradzał swoją żonę Elin Nordgeren.

Woods wrócił już do sportu, ale do dziś nie odzyskał dawnej formy. Henry kończy karierę w mało prestiżowej lidze MLS, podobnie jak Marquez. Jeśli dodać do tego kontuzję Kaki, to trudno się dziwić decyzji marketingowców Gillette.

Kalendarium afery Tigera Woodsa »