Golf. Donald wyróżniony prestiżową nagrodą

Luke Donald, dzięki zwycięstwie w rozgrywanym na Florydzie Children's Miracle Network Hospitals Classic, otrzymał prestiżowe nagrody 2011 PGA of America Player of The Year oraz Vardon Trophy.
Luke Donald może poczuć się wyróżnionym. Rzadko, który golfista nieamerykańskiego pochodzenia, uzyskiwał w przeszłości dwa takie tytuły. Nick Faldo był ostatnim Brytyjczykiem, który otrzymał nagrodę PGA of America Player of the Year Award w 1990 roku. Natomiast ostatnim zawodnikiem brytyjskim, który został odznaczony Vardon Trophy był Harry Cooper w.1937 roku!

Czym Donald zasłużył sobie na obydwa tytuły? Cały sezon był dla niego znakomity, jednak ostatni weekend przesądził o wszystkim. Numer jeden światowego golfa został liderem w PGA Tour Money List, zwyciężając w zakończonym w niedzielę Children's Miracle Network Hospitals Classic. Rozpoczynał finałową rundę z pięcioma uderzeniami straty do lidera, a ukończył ją z wynikiem 64 uderzeń, mając 6 birdie pod rząd na ostatnich 9. dołkach. Tym samym uplasował się na pierwszym miejscu PGA Tour Money List.

Tym samym Donald uzyskał dwa wyróżnienia. Vardon Trophy jest nagrodą przyznawaną dla zawodnika z najlepszą średnią z rozgrywanych w sezonie rund. U Luke'a Donalda średnia ta wynosiła 68.86. Drugie miejsce za nim zajął Webb Simppson ze średnią 69,25. The PGA Player of the Year Award to tytuł dla golfisty, który w sezonie uzyskał najwięcej punktów przyznawanych za zwycięstwa w Tourze, średnią wyników oraz rankingi finansowe. W sezonie 2011 roku obydwa wyróżnienia należą do Luke'a Donalda.

Wszystko o golfie - na Golf24.pl »