Tiger Woods wybrany sportowcem dziesięciolecia

Golfista tiger Woods został wybrany Sportowcem Dekady w głosowaniu amerykańskich dziennikarzy sportowych. Docenili oni utrzymującą się od lat dominację zawodnika na polach golfowych. Woods otrzymał nagrodę pomimo skandalu obyczajowego, którego bohaterem stał się w ostatnich tygodniach. Golfista zawiesił sportową karierę.

Woods otrzymał 56 ze 142 możliwych głosów, w głosowaniu członków agencji Associated Press i redaktorów gazet sportowych. Ponad połowa głosów w plebiscycie została przesłana po 27 listopadsa, kiedy od wypadku samochodowego rozpoczęła się afera Woodsa. ?

Zamieszanie wokół największej sportowej gwiazdy Ameryki trwa od dwóch tygodni, gdy świat obiegły wieści o jego wypadku samochodowym. Z biegiem czasu na jaw wychodziły inne szczegóły. Okazało się, że rozbity samochód i rany na twarzy Tigera Woodsa były efektem sprzeczki z żoną. W kolejnych dniach prasa ujawniła, że golfista wielokrotnie ją zdradzał . Jedna z kobiet opowiadała, że jej romans z golfistą trwa już dwa i pół roku.

Jak się okazało, pozasportowe problemy nie przesłoniły sportowych osiągnięć zawodnika. W ciągu dziesięciu lat Tiger Woods zwyciężył w 64 turniejach, w tym w dwunastu rangi Masters. Zawodnik nie skomentował przyznania mu nagrody.

Drugie miejsce zajął Lance Armstrong. Sześciokrotny zwycięzca kolarskiego Tour de France otrzymał 33 głosy. Wyprzedził szwajcarskiego tenisistę Rogera Federera z 25 wskazaniami.

Jak Woods może uratować wizerunek po zdradach? Kim jest Tiger Woods

33-letni Woods to jeden z najlepszych golfistów w historii, obecnie numer jeden na wszystkich światowych listach i najlepiej opłacany sportowiec na świecie. W zeszłym roku jego konto powiększyło się o 110 milionów dolarów.

Zawodową karierę zaczął w 1996 roku, wygrał 97 turniejów w zawodowych, 71 z cyklu PGA Tour, 38 European Tour. W obu tych turniejach jest trzecim zawodnikiem w historii. Wygrał 14 Major Championship.

W 2009 roku po długim okresie przerwy spowodowanej poważną operacją kolana Woods udanie wrócił do zawodowego golfa. Wygrał sześć turniejów, ale nie udało mu się wygrać 15. w karierze Majora. Mimo to sezon mógł uznać za udany.