Golf. Pierwsze kobiety przyjęte do grona członków słynnego klubu z Augusty

Po raz pierwszy w swojej 80-letniej historii golfowy klub z Augusty, gdzie rozgrywany jest turniej Masters, przyjął do grona swoich członków kobiety. Zaproszone zostały była Sekretarz Stanu Condoleezza Rice oraz Darla Moore, wpływowa finansistka z Południowej Karoliny.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Włączenie do grona członków zakończyło 10-letnią debatę o tym, czy klub powinien zmienić swoją politykę zapraszania do członkostwa tylko mężczyzn. Tak uważał poprzedni prezes klubu Hootie Johnson, który stwierdził, że nie ugnie się nawet, gdy będą wycelowane w niego ostrza bagnetów.

Od 2006 roku klubem zarządza Billy Payne i to on zaprosił do członkostwa pierwsze kobiety - byłą Sekretarz Stanu Condoleezzę Rice oraz Darlę Moore, wpływową finansistkę z Południowej Karoliny. Obie się zgodziły. - To znaczące i pozytywne wydarzenie w historii klubu. Z entuzjazmem witamy w swoich szeregach obie panie - powiedział Payne.

To pierwsze kobiety w 80-letniej historii Augusta National Golf Club. Członkami klubu są politycy, biznesmeni, sportowcy, w tym m.in. założyciel Microsoftu Bill Gates, miliarder Warren Buffet czy były gwiazdor NFL Lynn Swann.