Peter Bronson triumfuje po raz drugi w cyklu PGA Polska Pro Tour!

Nadmorski klimat zdecydowanie sprzyjał rywalizacji w przedostatnim już turnieju cyklu PGA Polska Pro Tour w Amber Baltic Golf Club w dniach 17-19 września 2012r. Było ciepło, słonecznie i niezwykle bogato w golfowe emocje. Po raz drugi na pierwszym stopniu podium stanął Peter Bronson, tym samym zbliżył się bardzo do triumfu w klasyfikacji generalnej.

Po sobotniej rundzie Petera i wicelidera cyklu - Maksa Sałudę dzieliło zaledwie jedno uderzenie - zagrali odpowiednio 68 i 69. Ostatecznie rozstrzygające okazały się pierwsze 9 dołków podczas niedzielnej rundy - Peter Bronson dzięki doskonałej grze zdołał powiększyć przewagę do 6 punktów, by ostatecznie zakończyć rywalizację z wynikiem -7 (137 uderzeń). Drugi był Jakub Ossowski z rezultatem -3 (141), a trzeci ex-equo Mike O'Brien i Maks Sałuda -2 (142).

Dla Bronsona wygrana ma dodatkowe znaczenie; zwycięstwo zapewniło mu grę w UNICREDIT PGA Professional Championship of Europe 2012 (turniej w Kołczewie był kwalifikacyjnym turniejem do tego międzynarodowego wydarzenia). UNICREDIT PGA Professional Championship of Europe 2012 odbędzie się 17-20 września w PRAVETS Golf & Spa w Bułgarii. Swój udział w turnieju zapowiedział już zeszłoroczny zwycięzca - Hugo Santos. Poza nim udział wezmą gracze z całej Europy i międzynarodowi goście.

Turniej w Amber Baltic Golf Club był rekordowy pod względem frekwencji profesjonalistów - łącznie zjawiło się 38 pro i non-amatorów, co jest doskonałym prognostykiem przed finałowym turniejem pod Warszawą.

Wśród amatorów, w klasyfikacji brutto mężczyzn triumfował Michał Karczmarczyk z wynikiem +1 (145 uderzeń). Na drugim miejscu znalazł się Adrian Kaczała z wynikiem +5 (149), a trzeci był Kamil Tatarczuk +7 (151). W klasyfikacji brutto kobiet wygrała Marianna Duczmal z wynikiem +26 (170 uderzeń), a za nią znalazły się Agnieszka Jakubowska +51 (165 uderzeń) oraz Natalia Korwin-Piotrowska +52 (196 uderzeń).

Morski klimat sprzyjał także rozegraniu dodatkowej konkurencji - Beach Challenge. Na plaży, tuż koło molo w Międzyzdrojach stworzony został dołek golfowy, a znaczną część plaży porosła. trawa. Zawodnicy rywalizowali w formule "Closest to the Pin", a postronni widzowie mieli okazję zobaczyć najlepszych polskich amatorów i profesjonalistów w akcji. Zwycięzca okazał się nieprzypadkowy. Maks Sałuda umieścił piłkę 53 cm od flagi!

Turniej oraz Beach Challenge swoją obecnością uświetnili: były bramkarz Realu Madryt i Piłkarskiej Reprezentacji Polski - Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski - były hokeista NHL oraz satyryk - Tadeusz Drozda.

Po turnieju odbyła się również tradycyjna aukcja charytatywna, w której wylicytowany został zabytkowy, ponad 100-letni kij wood. Nabywcą okazał się Klub Golfowy Kalinowe Pola.

Organizatorem cyklu jest agencja marketingu sportowego Discover Golf oraz Golfeveryday (operator turystyczny). Sponsorzy: Dr Iren Eris, Hennessy, Lexus, Nespresso, Srixon, Cleveland, MMGolf, TaylorMade, Sellmet, Dwór Kombornia Hotel&SPA, PiwniceDworskie.pl, PolRE, Nestle Waters, Villa Madre.

Zapraszamy serdecznie na finałowy turniej, który odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2012r. w First Warsaw Golf&Country Club k. Warszawy. Dla nie golfistów przewidziana będzie akademia golfa i dodatkowe atrakcje.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na oficjalnej stronie cyklu: www.pgaprotour.pl oraz na Facebook'u.