Mateusz Gradecki mistrzem Polski w golfie

Mateusz Gradecki (Toya Golf & Country Club Wrocław) obronił w niedzielę tytuł mistrza kraju triumfując w niedzielę w Citi Handlowy XVIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn, rozegranych na polu Rosa Private Golf Club.

Obyło się bez dogrywki i finałowa runda zagrana na par pola wystarczyła "Gradiemu", do uzyskania najlepszego wyniku zawodów - sumy 213 uderzeń. Na drugim miejscu podium stanął 44-letni Amerykanin William Carey, reprezentujący First Warsaw GCC - 218, a na trzeciej jego klubowy kolega 22-letni Mateusz Jędrzejczyk - 223.

- To nie rutyna a radość, bowiem to pierwsza tak ważna wygrana w tym roku - mówił Gradecki, który po chwili się zreflektował, że nie pierwsza, bo "przecież w maju obroniłem tytuł mistrza Polski match play. Jednak trochę się tych sukcesów uzbierało i chyba będzie trzeba w klubie zrobić miejsce na puchary, bo w moim pokoju już się nie mieszczą" - opowiadał z uśmiechem.

Wyznał, że liczył na lepszy wynik: - Rosa nie jest trudnym obiektem, zresztą jak większość naszych pól w porównaniu na przykład do irlandzkiego Carton House czy francuskiego Chantilly to nie ma porównania. Dlatego myślałem, że uzyskam lepszy rezultat, jednak gra z białych tee nie była taka łatwa - mówił Gradecki.

Na prośbę o podsumowanie roku, który minął od zdobycia tytułu mistrza Polski w wrześniu 2011 Gradecki przyznał, że był to ważny okres, szczególnie w kontekście tego, że to pierwszy sezon, w którym tak wiele razy startował zagranicą, zbierając cenne doświadczenie.

- Wziąłem udział w wielu turniejach, w tym w ważnych międzynarodowych imprezach. Nie powiem, że przez to do startów w kraju podchodzę na luzie, ale tutaj nie czuję takiej presji od przeciwników, bo nie mam ich tu wielu - opowiadał 17-latek.

Pierwszy raz prawo startu w finale mistrzostw Polski wywalczyły sportowe gwiazdy: Jerzy Dudek i (Kraków Valley GCC) oraz Mariusz Czerkawski (First Warsaw). Ostatecznie w niedzielę na pole wyszedł jedynie były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt. Czerkawskiego zatrzymało spotkanie z Igorem Zacharkinem - nowym trenerem kadry hokejowej.

Zakończone mistrzostwa były najważniejszym turniejem męskim w kraju, wpisanym do kalendarza Europejskiej Federacji Golfa, a zarazem turniejem kategorii super DHL Global Forwarding Rankingu PZG.

Kolejnymi zawodami z cyklu Golf Masters Series będą mistrzostwa Polski juniorów i zawodników w wieku 19-34. Odbędą się na polu Postołowo GC, w dniach 7-9 września.

Medaliści Citi Handlowy XVIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Mężczyzn:

Klasyfikacja stroke play brutto

1. Mateusz Gradecki (Toya Golf & Country Club Wrocław)

2. William Carey (First Warsaw G&CC)

3. Mateusz Jędrzejczyk (First Warsaw)

Wszystko o golfie - na PZGolf.pl >>