Heikki Kovalainen Open ponownie na polu Sand Valley

Kierowca Formuły 1 Heikki Kovalainen już po raz czwarty odwiedzi pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku, gdzie zostanie rozegrany turniej sygnowany jego imieniem. Heikki Kovalainen Open odbędzie się w najbliższą sobotę (17 sierpnia).

Fiński kierowca rozpoczął swoją przygodę z golfem dopiero w 2009 r., ale szybko sport ten stał się jego olbrzymią pasją. Kovalainen każdą wolną chwilę przeznacza na doskonalenie swoich umiejętności oraz szlifowanie techniki. Obecnie jego handicap wynosi 5.

- Trenuję golfa nawet kilka razy w tygodniu. Jest to spore osiągnięcie, tym bardziej że wciąż jestem zawodowym kierowcą. Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł odwiedzić Polskę. Ostatnie lata utwierdziły mnie w przekonaniu, że właśnie tutaj mogę fantastycznie spędzać wolny czas wraz z rodziną i znajomymi. Miło jest również obserwować rozwój pola Sand Valley. Z roku na rok czuję się tu coraz lepiej, ale jedno chyba nigdy się nie zmieni - gra na tym polu stanowi ogromnie wyzwanie - powiedział Heikki Kovalainen.

- Heikki Kovalainen Open to kolejna duża impreza, która zagości na Sand Valley. Cieszymy się, że jeden z najlepszych kierowców Formuły 1, a zarazem bardzo dobry golfista, właśnie u nas chce promować tę dyscyplinę. Pod względem organizacyjnym wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Frekwencja również będzie znakomita, ponieważ limit miejsc w turnieju został wyczerpany. Poza rywalizacją sportową nie zabraknie również atrakcji towarzyszących.

W ramach imprezy odbędą się konkursy "Longest Drive" i "Closest to the Pin", a zwieńczeniem dnia będzie barbecue w towarzystwie muzyki wyselekcjonowanej przez naszych przyjaciół z Finlandii - podkreślił Paweł Osiak, manager pola Sand Valley Golf & Country Club.

W tegorocznej edycji Heikki Kovalainen Open weźmie udział 120 golfistów oraz 100 zaproszonych gości i uczestników akademii golfa.