Golf. Tiger Woods po raz pierwszy nie zagra w Masters

Tiger Woods po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze nie wystąpi w turnieju Masters. W poniedziałek 38-letni golfista przeszedł operację jednego z nerwów, który powodował bóle kręgosłupa. Na razie nie wiadomo, kiedy Woods wróci do gry.

Masters to pierwszy w sezonie z czterech wielkoszlemowych turniejów golfowych. Rozgrywany jest zawsze w tym samym miejscu, na polach golfowych Augusta National Golf Club. Woods wygrywał w Master czterokrotnie, jest też także rekordzistom pod względem uderzeń przewagi nad drugim golfistą (12) oraz uderzeń poniżej normy pola (par) - (18). Oba ustanowił w 1997 roku.

W tym roku w Masters Woods nie zagra z powodu kontuzji pleców. Golfista przeszedł w poniedziałek operację jednego z nerwów, który powodował chroniczne bóle pleców. Woods zmagał się z nimi od sierpnia zeszłego roku. W tym roku wycofał się m.in. z finałowej rundy turnieju The Honda Classic po pięciu dołkach, nie zagrał w turniejach w Bay Hill oraz prestiżowym Arnold Palmer Invitational, który wygrywał ośmiokrotnie.

- Po tym, jak nie dostrzegłem postępu w ostatnich tygodniach, zdecydowałem się na przeprowadzenie zabiegu. Jestem niesamowicie zawiedziony, bo to zawsze dla mnie szczególny tydzień. Wiele wskazuje na to, że opuszczę kilka kolejnych turniejów - pisze na swojej stronie Woodsa.

Woods zabieg przeszedł w poniedziałek, rehabilitację ma rozpocząć w przyszłym tygodniu. Nie ma jednak nawet przewidywanej daty jego powrotu do gry. Sam Woods chciałby zagrać w pierwszych turniejach latem.

- Teraz jest ciężko, ale z optymizmem patrzę w przyszłość. Są jeszcze rekordy, które chciałbym pobić. Sam Snead i Jack Nicklaus osiągali swoje wspaniałe rezultaty przez całą karierę. Ja chcę jeszcze grać przez wiele lat - dodał Woods.