Czerkawski, Urbański i Iwan ambasadorami Deutsche Bank Polish Masters 2014

Finał europejskiej ligi golfa - Deutsche Bank Polish Masters 2014 - który po raz drugi z rzędu odbędzie się w Polsce, zbliża się wielkimi krokami. Turniej, oprócz rywalizacji najlepszych golfistów cyklu Pro Golf Tour, będzie obfitował w wiele atrakcji dla kibiców. Organizatorzy chcą bowiem również przy tej okazji popularyzować golfa - dyscyplinę, która wraca do programu letnich igrzysk olimpijskich po ponad 100 latach przerwy. Pomóc w tym mają oficjalni ambasadorzy turnieju i znani pasjonaci tej dyscypliny sportu: Mariusz Czerkawski, Hubert Urbański i Tomasz Iwan.

Emocje sportowe towarzyszące finałowi cyklu Pro Golf Tour już w ubiegłym roku zgromadziły wielu obserwatorów. Organizatorzy liczą, że dzięki bogatemu programowi tegorocznej edycji Deutsche Bank Polish Masters uda pobić się rekord frekwencji i zainteresować tą dyscypliną nowe osoby.

- Z przyjemnością przyjąłem propozycję zostania oficjalnym ambasadorem najważniejszego turnieju golfowego w tym sezonie w Polsce. Golf zajmuje ważne miejsce w moim życiu, ale równie bardzo jak samą grę cenię sobie możliwość wsparcia rozwoju i popularyzacji tej dyscypliny w naszym kraju. Mam nadzieję, że Deutsche Bank Polish Masters powtórzy ubiegłoroczny sukces organizacyjny, a pod względem sportowym reprezentanci Polski nie będą zbyt gościnni dla rywali z innych państw - powiedział były hokeista NHL i ambasador Deutsche Bank Polish Masters 2014 Mariusz Czerkawski.

Wśród atrakcji dodatkowych przewidziano m.in. piknik golfowy z udziałem rozpoznawalnych pasjonatów tej dyscypliny oraz pokaz umiejętności mistrza świata w trikach golfowych - Kevina Carpentera. Turniej zainaugurują zawody w formule Pro-Am, czyli towarzyskie rozgrywki z udziałem profesjonalnych graczy oraz zaproszonych gości. Jednym z nich będzie dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski Tomasz Iwan.

- Staram się konsekwentnie popularyzować golfa w Polsce. Podczas jednego ze zgrupowań piłkarskiej kadry udało mi się przekonać selekcjonera i zawodników, aby w ramach rozrywki pojechać na pole golfowe i spróbować zmierzyć się z nieco mniejszą piłką niż na co dzień. Nie zabrakło wówczas pozytywnych emocji i mam nadzieję, że podobna atmosfera będzie towarzyszyć kibicom podczas całego turnieju Deutsche Bank Polish Masters - powiedział obecnie zapalony golfista, a zarazem ambasador turnieju Tomasz Iwan.

- Moja przygoda z golfem trwa dopiero kilka lat, ale jestem przekonany, że turniej jedynie utwierdzi mnie w przekonaniu, że swoją nową pasję warto rozwijać. Pole golfowe to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu, ale również na obudzenie w sobie sportowych emocji. Lubię grać i staram się zarażać tym sportem innych. Takie wydarzenia, jak Deutsche Bank Polish Masters to znakomita promocja golfa w Polsce - dodał trzeci z ambasadorów, Hubert Urbański.

Deutsche Bank Polish Masters 2014 odbędzie się w dniach 24-28 września na polu golfowym w Sobieniach Królewskich pod Warszawą. Ubiegłoroczną edycję wygrał Niemiec Maximilian Glauert, a najlepszy z Polaków - Maksymilian Sałuda zajął 12. miejsce.