Golf. First Warsaw G&CC gotowe na wielki finał DB Polish Masters

Sześć turniejów eliminacyjnych w ramach cyklu Deutsche Bank Polish Masters wyłoniło uczestników krajowego finału. Turniej zostanie rozegrany 18-20 września na najstarszym polu golfowym w Polsce - First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie nieopodal Warszawy. Wszyscy Mastersi czekają z niecierpliwością na finałową rozgrywkę, a pole już jest perfekcyjnie przygotowane do gry.

Rywalizacja w Deutsche Bank Polish Masters rozpoczęła się 31 maja. Przez cały sezon letni czołowi golfiści amatorzy walczyli o awans do wielkiego finału, który odbędzie się 18-20 września na First Warsaw G&CC. Wszyscy mieli w sumie sześć okazji, aby uzyskać kwalifikację do turnieju finałowego. Stawką gry w ostatniej odsłonie cyklu będą zaproszenia na turniej wyjazdowy, który zostanie rozegrany na początku przyszłego roku w luksusowym ośrodku Penha Longa w Portugalii.

First Warsaw G&CC stanowi wizytówkę polskiego golfa. Pierwsze pole golfowe w naszym kraju powstało w 1992 r. Jest ono położone w podwarszawskim Rajszewie. Wielu ekspertów i zawodników uważa je za jedno z najtrudniejszych i najbardziej wymagających w Europie. Pierwsze 11 dołków ma charakter typowo parkowy z szerokimi fairwayami. Malowniczy krajobraz uzupełnia wszechogarniająca zieleń oraz jeziora znajdujące się wokół pola. Ostatnie siedem dołków charakteryzuje się natomiast wąskimi fairwayami, które są otoczone lasem. To wszystko sprawia, że do osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku nie wystarczą jedynie umiejętności, ale również dobór odpowiedniej strategii gry.

Obiekt będzie w tym roku gościł finalistów najbardziej emocjonującego cyklu golfowego w Polsce - Deutsche Bank Polish Masters. Najlepsi golfiści amatorzy w naszym kraju będą musieli sprostać nie lada wyzwaniu, ponieważ ostatni, 18. dołek jest położony na wyspie. Wszystko to odbędzie się w niezwykłych okolicznościach przyrody, które wyróżniają First Warsaw G&CC na tle innych obiektów golfowych w Polsce.

- Z przyjemnością gościmy finał Deutche Bank Polish Masters w First Warsaw Golf. To prestiżowy turniej o długiej historii. Mam nadzieję, że finałowa rozgrywka przyniesie wszystkim uczestnikom wiele emocji i niezapomnianych golfowych wrażeń - powiedział Tavi Nimrod, prezydent First Warsaw G&CC.

Krajowy finał cyklu odbędzie się w 18-20 września. Najlepszych 18 zawodników zostanie zaproszonych na turniej wyjazdowy, zaplanowany na pierwszą połowę 2016 r. w ośrodku Penha Longa w Portugalii.