Trzy dni wielkich emocji. Finał Deutsche Bank Polish Masters

Największy golfowy cykl amatorski w Polsce jest na ostatniej prostej. Krajowy finał Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się w dn. 18-20 września na polu First Warsaw Golf w Rajszewie nieopodal Warszawy. W sześciu kategoriach handicapowych zagrają wyłonieni Mastersi oraz rozpoznawalni pasjonaci dyscypliny. Stawką jest kwalifikacja na turniej wyjazdowy, który zostanie rozegrany w przyszłym roku w ośrodku Penha Longa w Portugalii.

Rywalizacja w Deutsche Bank Polish Masters toczyła się przez cały sezon golfowy w naszym kraju. Golfiści-amatorzy mieli aż sześć okazji, aby wywalczyć awans do wielkiego finału. Turnieje eliminacyjne były rozgrywane na najlepszych obiektach golfowych w Polsce: Toya G&CC, First Warsaw Golf, Kalinowe Pola, Rosa Private GC, Sierra GC oraz Krakow Valley. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup handicapowych. Kwalifikację do finału wywalczyli gracze, którzy uplasowali się na podium. Wśród nich znalazł się m.in. były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek - triumfator turnieju na Sierra Golf Club.

Projekt obejmuje szereg atrakcji dla wszystkich sympatyków golfa. W ramach finałowych rozgrywek odbędzie się piknik wraz z akademią golfa, czyli nauką gry dla początkujących pod okiem profesjonalnych trenerów. Ponadto, zostanie uruchomiona dodatkowa kategoria dla rozpoznawalnych pasjonatów golfa, w której będą rywalizować m.in. ambasadorzy turnieju - Mariusz Czerkawski i Tomasz Iwan.

Deutsche Bank Polish Masters stanowi nową jakość w polskim golfie. Cykl skupia najbardziej prestiżowe kluby golfowe, gwarantuje największe emocje zrzeszające całe środowisko tego sportu oraz jest zorganizowany na najwyższym światowym poziomie. Turnieje są rozgrywane w systemie stroke play netto, co stanowi dla zawodników duże wyzwanie, ponieważ wymaga maksymalnej koncentracji na każdym dołku.

Od prawie 10 lat budujemy wizerunek golfa w świadomości Polaków jako znakomitej rozrywki dla całej rodziny. Dlatego cieszy nas to, że z roku na rok przybywa graczy, klubów oraz imprez golfowych. W myśl hasła "Passion to perform", bliskiemu Deutsche Bank, golf to sport, w którym sprawdzić może się każdy, niezależnie od płci, wieku i sprawności fizycznej - wystarczy tylko znaleźć w sobie pasję - powiedział Leszek Niemycki, wiceprezes zarządu Deutsche Bank Polska.

Turniej finałowy odbędzie się w dn. 18-20 września na najstarszym polu golfowym w Polsce - First Warsaw Golf w Rajszewie nieopodal Warszawy. Golfiści, którzy przejdą cuta, powalczą o triumf w całym cyklu. Początek ścisłego finału w niedzielę o godz. 14.

Więcej informacji znajduje się na stronie www http://polishmasters.eu/.