Adrian Meronk z czwartym zwycięstwem w lidze NCAA

Adrian Meronk zwyciężył w kategorii indywidualnej turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate. Najlepszy polski golfista amator po raz czwarty w karierze triumfował w lidze akademickiej.

Dla uczelni Polaka, East Tennessee State University, turniej Bank of Tennessee Intercollegiate to tzw. domowa impreza. W kalendarzu startów podchodzi się do niej wyjątkowo prestiżowo. Meronk jest pierwszym triumfatorem turnieju z drużyny ETSU od dziewięciu lat.

22-letni Polak zaczął turniej przeciętnie - od 74 uderzeń w pierwszej rundzie (+2). Do ataku ruszył drugiego dnia, gdy zagrał 66 uderzeń - po raz trzeci w karierze akademickiej uzyskał tak dobry wynik rundy. - Dobrze zacząłem, miałem już wynik -5, ale potem przydarzył mi się potrójny bogey na ósmym dołku i bogey na dziewiątym. Na szczęście udało mi się odzyskać koncentrację i zakończyć rundę pięcioma birdie z rzędu - powiedział spokojnie Polak. Pięcioma birdie! Dzięki tak świetnemu finiszowi z 32. miejsca w klasyfikacji generalnej przesunął się na piątą lokatę i dał sobie szansę na wygraną.

W niedzielę Meronk szedł po zwycięstwo jak po swoje. Zaczynał z 10. tee i po dziewięciu dołkach już miał wynik -4, na swojej drugiej dziewiątce miał dwa bogeye i jedno birdie. Rundę skończył z wynikiem 69 uderzeń (-3). Do wygranej absolutnie wystarczyło.

Meronk triumfował z wynikiem 7 uderzeń poniżej par, miał jedno uderzenie przewagi nad Chrisem Houstonem i Robinem Sciot-Siegristem.

- To wspaniałe uczucie. Czuję się komfortowo i gra mi się dobrze. W następnym tygodniu czeka nas kolejny turniej, postaram się utrzymać formę - powiedział Meronk. Dla niego to czwarte zwycięstwo w karierze w lidze akademickiej, a pierwsze w tym sezonie.

- Jestem z niego dumny. Adrian grał wspaniale. To trudne pole z wymagającymi dołkami, a do tego rywale sprawili, że presja była cały czas - komplementował Polaka trener Frank Warren.

Drugi z polskich golfistów reprezentujących barwy uczelni ETSU - Mateusz Gradecki - w klasyfikacji indywidualnej zajął 42. miejsce, ale może cieszyć to, że każdego dnia grał lepiej. Zaczął od 78 uderzeń, drugiego dnia miał wynik 74 uderzeń, a zakończył 71 uderzeniami.

W klasyfikacji drużynowej ETSU zajęło 10. miejsce. Triumfowali golfiści z uniwersytetu Penn State przed Louisville i Tennessee.

Meronk i spółka długiego odpoczynku nie mają. Już w piątek 16 października zagrają kolejny turniej - U.S. Collegiate Championship.