Adrian Meronk wystąpi w turnieju gwiazd NCAA

Adrian Meronk otrzymał zaproszenie do udziału w turnieju dla najlepszych zawodników NCAA w ubiegłym sezonie. Sun Bowl Western Refining College All-America Golf Classic zostanie rozegrany w dn. 6-8 listopada na polu El Paso Country Club w Teksasie.

Zaproszenie Adriana Meronka do turnieju dziwić nie powinno, bo poprzedni sezon w lidze NCAA był dla niego wyśmienity, a i na początku tego sezonu były już momenty wielkiej gry, jak zwycięstwo we październikowym Bank of Tennessee Intercollegiate.

- Cieszę się, że znalazłem się wśród najlepszych golfistów młodego pokolenia w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście, to również motywacja, aby cały czas pracować nad sobą i poprawiać swoje umiejętności. Kolejny raz przełamuję pewne bariery, ponieważ w tym turnieju jeszcze nie startował żaden Polak. To powód do dumy, ale przede wszystkim odpowiedzialność - powiedział Meronk.

Turniej cieszy się wieloletnią tradycją i jest rozgrywany nieprzerwanie od 1976 r. Reprezentant Polski weźmie w nim udział po raz pierwszy w historii. W przeszłości, występowali w nim wybitni golfiści, m.in. Tiger Woods, Phil Mickelson czy Ricky Barnes. W tym roku, akademicka czołówka będzie rywalizować na polu El Paso CC w stanie Teksas w USA. W ramach turnieju, zostaną rozegrane dwie rundy. Pierwszego dnia odbędą się konkursy - Long Drive i Putting Contest.

Najtrudniejsze golfowe pole na świecie? Na tym dołku tonie 100 tysięcy piłek rocznie [ZDJĘCIA]