Golf. Adrian Meronk piąty w turnieju gwiazd NCAA

Najlepszy polski golfista-amator - Adrian Meronk - zajął piąte miejsce w turnieju Sun Bowl Western Refining All-America Golf Classic na polu El Paso Country Club.

Turniej w Teksasie to impreza dla najlepszych graczy ligi uczelnianej z poprzedniego sezonu. Meronk w prestiżowym turnieju zagrał, bo jego poprzednim sezon w NCAA był rewelacyjny - wygrywał turnieje, był liderem drużyny uczelni East Tennessee State University i został wybrany przez magazyn "Golfweek" oraz firmę PING (producent sprzętu golfowego). do drużyny najlepszych graczy poprzedniego. Dla Polaka było to kolejne zaproszenie do rywalizacji z czołówką graczy ligi NCAA - w styczniu zagrał w poważanym turnieju Jones Cup Invitational, w czerwcu reprezentował barwy Europy w Palmer Cup, w sierpniu wystąpił w US Amateur. Wszędzie osiągał wyniki co najmniej przyzwoite.

W weekend na polu w Teksasie też był dla Meronka udany. 22-latek zaczął od zagrania 70 uderzeń (jeden poniżej par), w drugiej rundzie uzyskał wynik 68 uderzeń i przed finałową rozgrywką zajmował doskonałe drugie miejsce. Niestety, w decydującej rozgrywce było już nieco gorzej. Kilka słabszych dołków, a zwłaszcza podwójny bogey na 16. dołku przesądził o tym, że o wygranej w turnieju mowy nie było. W rundzie finałowej Meronk zagrał 73 uderzenia (dwa powyżej par), rywale nieco lepiej.

Łączny wynik Meronka z trzech turniejowych rund to 211 uderzeń (-2), co dało mu piąte miejsce ex aequo z Beau Hosslerem z uczelni Texas. W turnieju zwyciężył reprezentant Vanderbilt Zack Jaworski (-6), a trzech graczy uzyskało wynik -4, który dał im dzielone drugie miejsce: Matthias Schwab (Vanderbilt), Zach Wright (LSU) i Claudio Correa (South Florida).

Najtrudniejsze golfowe pole na świecie? Na tym dołku tonie 100 tysięcy piłek rocznie [ZDJĘCIA]