PGA Polska Tour 2016 . W puli 170 tys. zł i sześć turniejów

Znamy kalendarz turniejów PGA Polska Tour na sezon 2016. W nadchodzącym roku czeka nas kilka zmian, a cała seria będzie liczyła sześć, a nie jak było dotychczas pięć, turniejów.

W nadchodzącym sezonie cykl zostanie wzbogacony o dodatkowy turniej - Kalinowo Open. Zawody te mają już ugruntowaną pozycję w kalendarzu golfowym, wyróżnia je także wyjątkowy charakter sportowy ze względu na obecność Floriana Fritscha, gracza European Tour.

- Ze względu na sportowy charakter rywalizacji, współzawodnictwo, sposób przygotowania pola, zastrzeżony tylko dla zawodowców oraz najwyższe standardy organizacyjne seria PGA Polska Tour należy do ekstraklasy polskich turniejów golfowych - powiedział Jarosław Sroka, prezes PGA Polska. - To jedyne zawody w Polsce, na których amatorzy grają z białych tee, dzięki czemu mogą poczuć się niemal jak zawodowcy. Formuła Pro-Am pozwala także na podpatrzenie najlepszych wzorców sportowych, profesjonalnych zasad etykiety, a tym samym na promocję golfa w najlepszym wydaniu - dodał Sroka.

Seria PGA Polska Tour rozpocznie się tradycyjnie na Gradi Golf Club już w połowie kwietnia, a zakończy finałem we wrześniu w Warszawie. Minimalna pula nagród dla zawodowców wyniesie 170 000 zł. Dodatkowo odbędą się dwa turnieje pod szyldem PGA Polska. Już po raz trzeci będzie to Short Game Championship na 6-dołkowym obiekcie partnerskim w Józefowie oraz po raz drugi Matchplay na Sand Valley G&CC. Ciekawa formuła tych zawodów sprawia, iż cieszą się one ogromnym zainteresowaniem pośród zawodowców jak i amatorów.

- W nadchodzącym roku planujemy postawić kolejne kroki w celu możliwie największej profesjonalizacji naszych turniejów, wzorując się i współpracując z Tourami zagranicznymi. Chcielibyśmy zainteresować naszymi turniejami, jeszcze więcej czołowych graczy - zawodowców jak i amatorów z kraju oraz zza granicy. Aby tak się stało przeprowadziliśmy wewnętrzny audyt i wprowadziliśmy odpowiednie zmiany mające poprawić jakość naszego produktu jakim jest PGA Polska Tour - powiedział Kamil Chojnicki, przewodniczący Komisji Turniejowej PGA Polska.

W sezonie 2016 dla najbardziej ambitnych amatorów przygotowano także dodatkową klasyfikację. Będą oni walczyć w osobnym rankingu, a jego zwycięzcy otrzymają możliwość gry w zimowym turnieju zagranicznym.

Nieznana jest jeszcze dokładna data i miejsce rozgrywania turnieju finałowego. Termin oraz pole, na którym odbędzie się PGA Polska Championship, zostaną opublikowane wkrótce.

Kalendarz turniejów PGA Polska Tour

Gradi Invitational: 15-17 kwietnia - Gradi Golf Club

Szczecin Open : 15-17 maja - Binowo Golf Park

Kalinowo Open: 18 -20 czerwca - Kalinowe Pola

PGA Polska Sierra Trophy : 8-10 lipca - Sierra Golf Club

Press Glass PGA Polska Cup: 12-14 sierpnia - Rosa Private GC

PGA Polska Championship: wrzesień - Warszawa TBC

Turnieje pod szyldem PGA Polska:

Matchplay PGA Polska Sand Valley: czerwiec 2016

Short Game Józefów: październik 2016