Golf. Gradecki i Meronk w Jones Cup. Nagrodą dzika karta na turniej PGA Tour

W jednym z najbardziej prestiżowych turniejów dla czołowych graczy akademickich - Jones Cup Invitational zagra dwóch Polaków - Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Zwycięzca otrzyma zaproszenie na turniej z najważniejszego cyklu golfowego PGA Tour.

Jones Cup Invitational to jeden z 30 najważniejszych turniejów amatorskich w golfowym sezonie. Turniej co roku odbywa się na polu Ocean Forest Golf Club w stanie Georgia. To trzyrundowy pojedynek w formacie stroke play. Zaproszenie otrzymują czołowi gracze akademiccy. W Jones Cup startowali m.in. Jordan Spieth, Patrick Reed, Rickie Fowler czy Bubba Watson.

Liczba miejsc zazwyczaj nie przekracza 90. Dwa z nich w przyszłorocznej edycji przypadną Polakom - na liście potwierdzonych uczestników widnieją nazwiska Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego.

Dla Meronka będzie to drugi start w tym prestiżowym turnieju. W 2015 roku Polak liczył się w walce o podium, a ostatecznie zajął dzielone ósme miejsce z Kanadyjczykiem Adamem Svenssonem i Walijczykiem Rhysem Pughem. Tegoroczna nominacja dla Meronka nie powinna dziwić - Polak ma za są bardzo dobry 2015 rok okraszony nie tylko zwycięstwami w lidze NCAA, ale też imponującym występem w Palmer Cup czy solidną grą w U.S. Amateur. Mając w pamięci jego poprzednią przygodę na Jones Cup Invitational myślenie o pierwszej trójce w najbliższej edycji.

- Rok temu zabrakło naprawdę niewiele, aby uplasować się na podium. Jones Cup będzie pierwszym turniejem po zimowej przerwie, dlatego warto pokazać się z jak najlepszej strony na tle czołowych zawodników na świecie. Cieszy mnie, że już po raz drugi z rzędu wezmę udział w tej prestiżowej rywalizacji. Turniej ma długą tradycję i ciężko otrzymać zaproszenie do gry. Najbliższa edycja będzie wyjątkowa ze względu na udział dwóch reprezentantów Polski - powiedział Meronk

Dla Gradeckiego to pierwszy występ w takim turnieju, ale zaproszenie nie powinno dziwić. Golfista z Obronik Śląskich coraz odważniej sobie poczyna w lidze NCAA, a latem błysnął w legendarnym British Amateur zajmując miejsce w najlepszej "16" turnieju.

W Jones Cup Invitational jest o co się bić - nagrodą główną jest dzika karta na turniej RSM Classic, który ma stałe miejsce w kalendarzu PGA Tour. Zawodnik może w nim zagrać, o ile utrzyma status amatora. W przypadku Meronka ta nagroda jest wykluczona - 22-latek planuje przejść na zawodowstwo latem tego roku, a RSM Classic tradycyjnie odbywa się późną jesienią - w listopadzie.

Dla Gradeckiego i Meronka Jones Cup będzie też sprawdzianem przed wznowieniem sezonu w lidze akademickiej. Polacy, reprezentujący uczelnię East Tennessee State University, do rozgrywek NCAA wrócą 15 lutego w turnieju The Prestige, który gości w kalifornijskim La Quinta.

Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]

 

Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]