Golf. Adrian Meronk blisko zwycięstwo. Ekipa Polaka tuż za podium

Adrian Meronk i jego drużyna ETSU Bucs mają za sobą bardzo udany weekend w rozgrywkach NCAA. Najlepszy polski golfista był o krok od zwycięstwa w turnieju Seminole Intercollegiate, ostatecznie finiszując na 2. pozycji. Drużynowo, The Buccaneers Tennessee uplasowali się na 4. miejscu.

Drugi wiosenny turniej NCAA został rozegrany na polu golfowym Southwood GC w Tallahassee na Florydzie. Adrian Meronk bardzo dobrze rozpoczął rywalizację, będąc liderem po pierwszej rundzie (-5). Kluczowa okazała się druga odsłona turnieju,

w której Polak zanotował wynik 73 uderzeń (+1). Atak na pierwszą pozycję przeprowadził Hank Lebioda (Florida State), który w kolejnych dwóch rundach uzyskał lepsze wyniki od Meronka. Ostatecznie, różnica wyniosła tylko jedno uderzenie. Lebioda triumfował z wynikiem -8, a najlepszy polski golfista zajął 2. pozycję (-7) i już po raz piąty z rzędu uplasował się w czołowej "10" turnieju NCAA.

- Nie ukrywam, że chciałem wygrać. Miałem bardzo dobrą pozycję wyjściową po pierwszej rundzie. Do zwycięstwa zabrakło tylko jednego uderzenia, ale trzeba przyznać, że Hank Lebioda był niemal bezbłędny w dwóch kolejnych rundach. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Cieszę się, że drużynowo zajęliśmy wysokie, 4. miejsce - podsumował Adrian Meronk.

Podium uzupełnił Calum Masters (Troy) z wynikiem -6. Drugi z Polaków, Mateusz Gradecki uplasował się na 35. miejscu (+2). Drużynowo, zespół ETSU Bucs (-8) zanotował jeden

z najlepszych wyników w tym sezonie. Na podium finiszowały kolejno następujące drużyny: Auburn (-14), Florida State (-12), James Madison (-10).

Kolejny turniej NCAA z udziałem Adriana Meronka odbędzie się w dn. 21-22 marca.