Golf. Adrian Meronk Golfistą Miesiąca Konferencji Południowej

Komisja ligi NCAA wyróżniła dwóch polskich golfistów - Adrian Meronk został wybrany graczem marca w Konferencji Południowej, a graczem tygodnia wybrano Mateusza Gradeckiego. Obaj reprezentują East Tennessee State Univeresity.

Marzec był bardzo udany dla Adriana Meronka. 23-letni wrocławianin w marcu wystąpił w dwóch turniejach NCAA. Meronk za każdym razem spisał się znakomicie, a do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele. W Seminole Intercollegiate finiszował na 2. miejscu, a w Airstream Adventures Northwest Classic uplasował się na najniższym stopniu podium. Ponadto, komisji ligi dwa tygodnie z rzędu uhonorowała go tytułem Golfisty Tygodnia Konferencji Południowej, co zdarzyło się po raz pierwszy od ponad czterech lat.

Świetna passa Meronka, czyli siedem występów z rzędu, w których finiszował w pierwszej "10", zakończyła się dopiero na początku kwietnia. W turnieju Mason Rudolph Invitational zajął 14. miejsce.

- Każde indywidualne wyróżnienie jest miłe i stanowi motywację do dalszej pracy. W kwietniu czekają nas jeszcze trzy turnieje w ramach NCAA. Tytuł Golfisty Miesiąca Konferencji Południowej zobowiązuje. Marzec był naprawdę bardzo udany. Do końca sezonu jeszcze daleka droga i za każdym razem trzeba udowadniać swoją wartość - powiedział najlepszy polski golfista Adrian Meronk.

Gradecki został wyróżniony za swoją grę w ostatnim tygodniu. 22-letni golfista z Obornik Śląskich błysnął w turnieju na polu Vanderbilt Legends Club. Polak zajął siódme miejsce, po raz drugi w historii swoich startów w NCAA ukończył turniej w najlepszej dziesiątce. Był najlepszym graczem drużyny uczelni East Tennessee State University, a w klasyfikacji indywidualnej wyprzedził aż pięciu graczy z czołowej "30" akademickiego rankingu.

Polacy i ich koledzy z zespołu ETSU Bucs wrócą do gry już 11 kwietnia, kiedy rozpocznie się Greenbrier Invitational. Turniej, który zostanie rozegrany w White Sulphur Springs w USA, potrwa dwa dni.

Najtrudniejsze golfowe pole na świecie? Na tym dołku tonie 100 tysięcy piłek rocznie [ZDJĘCIA]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.