Golf. Meronk drugi, jego uczelnia najlepsza w Greenbrier Invitational

Po raz czwarty w sezonie Adrian Meronk na podium turnieju ligi NCAA. Polak był drugi w Greenbrier Invitational, a zespół jego uczelni East Tennessee State University obronił wywalczony przed rokiem tytuł.

Meronk zakończył turniej z łącznym wynikiem 209 uderzeń w trzech rundach (-1). O dwa uderzenia lepszy od niego był Nick Rencis z Old Dominion, który ostatniego dnia zagrał najlepszą rundę w całym turnieju - 65 uderzeń (-5).

Polak zagrał fantastycznie w pierwszej i trzeciej rundzie, a w całym turnieju miał aż 13 birdie. Grę w Greenbrier Invitational zaczął od 67 uderzeń (-3), a w finałowej rundzie było podobnie - 68 uderzeń (-2). Słabsza była tylko druga runda zagrana na 74 uderzenia (+4).

- Znów byłem blisko wygranej, ale jestem zadowolony z miejsca na podium. Miałem sobie coś do udowodnienia po ostatnim występie, w którym zająłem 14. miejsce. Motywacji zatem nie brakowało. W dobrych humorach wracamy do treningów - mówi Sport.pl Adrian Meronk

Mateusz Gradecki tym razem zagrał słabiej i zajął odległe 64. miejsce z wynikiem łącznym +15. Jego osiągnięcia nie były brane do klasyfikacji drużynowej. Liczą się tylko wyniki czterech najlepszych graczy z uczelni.

Aż trzech golfistów z uczelni ETSU zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce turnieju. Oprócz Meronka był to Gudmund Kristjansson (trzecie miejsce) oraz Geuntae Kim (9. miejsce). 15. był Cayman Ratliff - to dzięki ich świetnej postawie "The Bucaneers", bo tak mówi się na golfowy zespół z ETSU, wygrali klasyfikację drużynową i obronili wywalczony przed rokiem tytuł. W klasyfikacji drużynowej ETSU wyprzedziło drużyny Eastern Kentucky oraz Western Kentucky.

- Drużynowo wygraliśmy pierwszy turniej w tym sezonie NCAA. Cieszymy się podwójnie, ponieważ w Greenbrier Invitational obroniliśmy triumf sprzed roku. Cały zespół zaprezentował się fantastycznie. Aż trzech zawodników finiszowało w czołowej "10", co pokazuje, że nasza forma zwyżkuje w kluczowym momencie sezonu - mówił Meronk.

Kolejny turniej - Wolfpack Open - drużyna z Polakami w składzie zagra już w najbliższy weekend.

Najtrudniejsze golfowe pole na świecie? Na tym dołku tonie 100 tysięcy piłek rocznie [ZDJĘCIA]