Golf. Deutsche Bank Polish Masters. Idealne rozpoczęcie

Piękna, słoneczna pogoda, dobre wyniki, gościnne pole golfowe - trudno o lepsze rozpoczęcie nowej edycji cyklu Deutsche Bank Polish Masters. Pierwszy turniej eliminacyjny popularnej serii dla amatorów odbył się 7 maja w Kalinowych Polach koło Świebodzina i zgromadził na stracie 109 zawodników z całej Polski. Gościem specjalnym zawodów był olimpijczyk Szymon Ziółkowski.

"Było i bardzo miło po przeszło 2 latach przerwy po raz kolejny pojawić się na polu golfowym i potrenować. Po raz pierwszy z golfem zetknąłem się w 2001 r. dzięki mojemu przyjacielowi, który szukał dla siebie odpowiedniej dyscypliny sportu. Namówił i mnie. Niestety, moją golfową przygodę przerwał dość nieprzyjemny incydent - mój przywieziony z Australii zestaw golfowy został mi skradziony z własnego garażu", opowiadał najsłynniejszy polski młociarz.

Mimo tak długiej przerwy w grze sporowiec nie miał najmniejszych problemów, by bardzo długo pozostać liderem w dodatkowym konkursie Pobij Szymona, w którym zadaniem uczestników było przebicie 7 iron odległości uzyskanej przez młociarza. Udało się to dopiero kobiecie z czerwonych tee - Agnieszka Jakubowska pozostawiła w tyle startujących z konkursie panów.

"Po najbliższych igrzyskach planuję zakończyć karierę sportową i wtedy na pewno będę miał więcej czasu na golfa", zapewnił na koniec zdobywca olimpijskiego złota z Sydney (2000).

Konkurs był jednak tylko dodatkiem do rywalizacji głównej, która od rana toczyła się na 18-dołkowym polu Kalinowe Pola GC. Zawodnicy walczyli w pięciu kategoriach handicapowych w klasyfikacji strokeplay netto. W każdej z grup do wygrania były po 3 miejsca w finale krajowym cyklu, który odbędzie się 23-25 września w Warszawie.

Jednym z tych, którzy mogli świętować awans do finału był Tomasz Kordek, zdobywca pierwszego miejsca w grupie handicapowej 0-10.

"Na mój wynik złożyły się zgrany flight, miła i sympatyczna atmosfera, szybkie tempo gry szczególnie na pierwszej dziewiątce. Do tego tak potrzebna każdemu golfiście odrobina spokoju w tym graniu, nawet jak na niektórych dołkach nie do końca idzie tak jak powinno iść", komentował zawodnik.

Kolejna szansa na zdobycie kwalifikacji do turnieju finałowego już za niespełna dwa tygodnie - drugie eliminacje "mastersów" odbędą się na polu Sobienie Królewskie G&CC (21 maja).

W tym sezonie cykl Deutsche Bank Polish Masters to w sumie 9 turniejów eliminacyjnych oraz finał krajowy, z którego bezpośrednią relację telewizyjną przeprowadzi kanał ogólnopolski TVP Sport. Najlepszych 18 zawodników finału zostanie zaproszonych na turniej wyjazdowy, który odbędzie się w jednej ze słonecznych golfowych destynacji. Ambasadorami cyklu zostali podobnie jak rok wcześniej Mariusz Czerkawski i Tomasz Iwan.

Wyniki:

HCP 0-10:

1. Tomasz Kordek (70)

2. Przemysław Hałas (73)

HCP 10,1-15:

HCP 15,1-20:

HCP 20,1-25:

HCP 25,1-36: